Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Lotnisko Okęcie w remoncie – Łódź przejmuje loty w weekendy

5 września 2010

W związku z remontem lotniska Okęcie, większość lotów przejęło lotnisko w Łodzi. Remont potrwa przez kolejne dwa wrześniowe weekendy.

Be Sociable, Share!


W związku z remontem krzyżówki dróg startowych stołeczne lotnisko Okęcie od 4 września działa w bardzo ograniczonym zakresie. Podobnie będzie w kolejne dwa weekendy września.

Okęcie przyjmuje tylko ok. 10% z liczby pasażerów odprawianych w analogicznym okresie. Podróżni kierowania są na lotnisko im. Wł. Reymonta w Łodzi. Spółka PKP Intercity zwiększyła liczbę połączeń pomiędzy Warszawą a Łodzią, aby ułatwić podróżnym dotarcie na lotnisko.

Lotnisko w Łodzi radzi sobie bardzo dobrze ze zwiększoną liczbą pasażerów. Oczekujący na odprawę stoją w specjalnie przygotowanych namiotach, pracownicy lotniska w Łodzi dbają o to, aby pasażerowie odczuli jak najmniejszy dyskomfort w związku z koniecznością zmiany miejsca odlotu. Jest to spore wyzwanie, ponieważ niewielkie lotnisko w łódzkim Lublinku musi w okresie remontu lotniska Warszawa-Okęcia obsłużyć ponad 100 dodatkowych rejsów.

Zarządca lotniska apeluje, aby sprawdzić wcześniej, skąd odlatuje nasz samolot i zarezerwować odpowiednio więcej czasu na dojazd do odpowiedniego miasta.

/CG/ Na podstawie: www.zw.com.pl

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie