Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Rekordy w Rębiechowie

9 stycznia 2008

Trójmiejskie lotnisko radzi sobie coraz lepiej. W ciągu ubiegłego roku  przewinęło się przez nie 1,7 miliona pasażerów, czyli aż o 37 proc. więcej niż w roku 2006. Jednak pomimo zwiększonego ruchu pasażerów w terminalu zrobiło się luźniej dzięki otwartym latem nowym powiększonym halom odlotów.

Be Sociable, Share!


W tym roku lotnisko ma obsłużyć około 2,5 miliona osób. Jest to liczba osiągalna dzięki wielu nowym połączeniom zapowiedzianym przez przewoźników. Pierwsze z nowych tras do Cardiff i East Midlands otwierają linie bmibaby. Pierwszy samolot wystartuje 9 lutego. Poza tym, w tym roku po raz  pierwszy z Gdańska będzie można polecieć do Hiszpanii. Samolot Centralwings poleci do Barcelony 1 kwietnia.

W grudniu Rębiechowo było trzecim co do ilości obsłużonych pasażerów polskim portem lotniczym. Przez trójmiejskie lotnisko w tym miesiącu przewinęło się 139 tys. pasażerów. Więcej obsłużyły tylko porty w Warszawie i Krakowie. Tym samym Rębiechowo zdołało prześcignąć katowickie lotnisko, które obsłużyło w tym czasie 8 tys. osób mniej.


Do otwierania nowych tras z Rębiechowa przewoźników zachęca m.in. konkurencja na rynku paliwowym. Z dotychczasowym monopolistą Petrolot będzie konkurował Lotos. Jego baza paliwa lotniczego powinna być gotowa do grudnia.


Dobrze się czuje w Gdańsku także Ryanair, który w poniedziałek świętował liczbę 400 tys. osób przewiezionych z tego lotniska. Dla mieszkańców Trójmiasta przewoźnik przygotował z tej okazji prezent. Dla tych, którzy kupią jeden bilet po normalnej cenie, linie dają bilety za 1 zł brutto do Londynu, Dublina i Frankfurtu. Na stronie internetowej przewoźnika wystarczy wpisać numer takiego biletu by otrzymać dostęp do promocyjnego. Taka promocja trwała także w zeszłym roku. Sprytni internauci wtedy zauważyli, że zamiast numeru biletu można było wpisać dowolną kombinację znaków.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 138

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie