Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Rekordowy wzrost liczby pasażerów

19 października 2005

Austrian AirlinesWskaźniki ruchu Grupy Austrian Airlines w okresie od stycznia do września 2005
roku ponownie zwiększyły się. Rosnący trend, którego początek Grupa Austrian
Airlines zanotowała w maju nabrał tempa.

Be Sociable, Share!


Statystyki ruchu lotniczego Grupy Austrian Airlines ponownie biją rekordy. Wskaźnik RPK, mierzony liczbą kilometrów pokonanych w sumie przez wszystkich pasażerów w usługach rozkładowych był znacznie wyższy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku i wyniósł 10,4 proc., podczas gdy wskaźnik ASK – liczba oferowanych miejsc pomnożona przez sumę pokonanych kilometrów, wzrósł o 5,5 proc. Biorąc pod uwagę loty czarterowe i wakacyjne, Grupa Austrian Airlines podniosła wskaźnik RPK o 124 proc. Rezultatem pozytywnych wyników było również podniesienie wskaźnika wykorzystania miejsc w usługach rozkładowych o 3,6 proc., co pozwoliło przekroczyć granicę 80 proc. i uzyskać wynik 80,2 proc. Grupa Austrian Airlines wygenerowała również we wrześniu dwucyfrowy wzrost – 12,3 proc. – w liczbie pasażerów, przekraczając tym samym psychologiczną barierę jednego miliona z wynikiem 1.057.000 przewiezionych pasażerów.

Od stycznia do września 2005 roku Grupa Austrian Airlines przewiozła około 7.799 miliona pasażerów w przelotach rozkładowych i czarterach, jest to wynik o 6,6 proc. wyższy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Grupa Austrian Airlines osiągnęła zatem wskaźnik ruchu lotniczego – mierzony liczbą kilometrów pokonanych w sumie przez wszystkich pasażerów w usługach rozkładowych (RPK), wyższy o 5,9 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Liczba oferowanych miejsc pomnożona przez sumę pokonanych kilometrów (ASK) wzrosła o 5 proc. w stosunku do tego samego okresu w 2004 r. Skumulowany wskaźnik wykorzystania miejsc w samolotach w usługach rozkładowych osiągnął wysokość 73,9 proc., co oznacza wzrost o 0,7 punktów procentowych w stosunku do okresu obejmującego styczeń – wrzesień ubiegłego roku.

„Bazując na tempie wzrostu, a w szczególności na ofensywnej polityce prowadzonej na rynkach Wschodniej Europy oraz Bliskiego i Dalekiego Wschodu, od pięciu miesięcy nieprzerwanie mamy przyjemność informować o zwyżce statystyk. Nasze wyniki w niektórych wypadkach są rekordowe. Nie ma wątpliwości, że wysoki poziom cen paliwa nie ma pozytywnego wpływu na przełożenie doskonałych wskaźników na efekty finansowe. Jednak wzrost zainteresowania usługami i ciągłe powiększanie udziałów w rynku są przesłanką do tego, by móc stwierdzić, iż nastąpiła ogólna poprawa. Obecnie naszym celem jest uzyskać najlepszą „pozycje startową” w 2006 r., tak aby użyć atutów jeszcze bardziej efektywnie i zamienić je na jeszcze lepsze rezultaty.” – powiedział Vagn Soerensen, Dyrektor Generalny Austrian Airlines.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 488

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie