Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Rekordowy rok dla Lufthansy

13 stycznia 2012

2011 rok był rekordowym dla Grupy Lufthansa pod względem liczby przewiezionych pasażerów. Z usług linii Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, bmi i Germanwings skorzystało 106,3 mln pasażerów. Oznacza to wzrost o 7,5 procent w porównaniu z poprzednim rokiem.

Be Sociable, Share!


2011 rok był rekordowym dla Grupy Lufthansa pod względem liczby przewiezionych pasażerów. Z usług linii Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, bmi i Germanwings skorzystało 106,3 mln pasażerów. Oznacza to wzrost o 7,5 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Grupa przez cały 2011 rok zwiększyła liczbę dostępnych miejsc w samolotach o 9,8 procent, zaś liczba pasażerów podróżujących wyrażona wskaźnikiem RSK (revenue seat kilometre) wzrosła w tym czasie o 7%. Wskaźnik wykorzystania miejsc (seat load factor) spadł odpowiednio o dwa punkty procentowe do 77,2%.

W 2011 roku na podróż z Lufthansą zdecydowało się łącznie 65,5 mln pasażerów czyli 11,1% więcej niż w 2010 roku. Lufthansa zwiększyła liczbę dostępnych miejsc w samolotach o 11,8% w ciągu całego roku, a sprzedaż jej biletów wzrosła o 8,8%. Z kolei wskaźnik seat load factor spadł o 2,2% rok do roku – do poziomu 77,2%. W 2011 roku SWISS przewiózł 16,4 mln pasażerów, Austrian Airlines – 11,3 mln, bmi 5,7 mln zaś Germanwings nieco ponad 7,5 mln podróżujących.

Obserwowany od jesieni ubiegłego roku spadkowy trend w sprzedaży biletów sprawił, że przez ostatnie miesiące w całej Grupie, nie osiągnięto poziomu sprzedaży odnotowanego na początku 2011 r. W związku z mniejszym popytem oraz niestabilną sytuacją gospodarczą, linie lotnicze planują w 2012 roku wzrost wskaźnika dostępności miejsc (available seat kilometres) na poziomie 3 procent. Będzie on realizowany przez wykorzystanie większych maszyn oraz wprowadzenie nowej kabiny w samolotach Lufthansy na trasach europejskich.

Lufthansa Cargo odnotowała wzrost na poziomie 5% w tono-kilometrach przetransportowanych w 2011 roku, przewożąc łącznie 1,9 mln ton ładunków i przesyłek. W tym czasie jej pojemność transportowa wzrosła o 8,6% w skali całego roku, a sprzedaż – o 6,5%. To doprowadziło do spadku współczynnika obciążenia o 1,4 punktu procentowego – do poziomu 69,5%.

Wyniki finansowe Grupy Lufthansa za cały rok 2011 zostaną opublikowane 15 marca i będą dostępne do pobrania na stronie lufthansa.com/investor-relations.

Na podstawie informacji prasowej Lufthansa

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie