Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Rekordowy październik Norwegian

10 listopada 2009

Norwegian, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza,  nie zwalnia tempa ekspansji. W październiku przewiozła rekordową liczbę 1.049.200   pasazerów. W porównaniu z październikiem ubiegłego roku oznacza to wzrost o ponad 200.000 pasażerów (25%).

Be Sociable, Share!


Październik to czwarty z kolei miesiąc, w którym Norwegian przekroczył granicę miliona przewiezionych pasażerów.

„W październiku, podobnie jak w każdym z poprzednich trzech miesięcy, ponad milion pasażerów wybrało Norwegian. Pozytywny trend rozwoju naszych przewozów z pierwszej połowy roku utrzymuje się również w drugiej połowie roku. Jesteśmy dumni z zaufania, jakim darzą nas pasażerowie w czasach, kiedy cała branża lotnicza notuje duże spadki ruchu. Ostatnio otworzyliśmy osiem nowych tras, a wkrótce pojawią się kolejne. Będziemy nadal oferować atrakcyjne taryfy i robić wszystko, by podtrzymać dobrą passę”, mów Bjorn Kjos, Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle.


 „Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów znieśliśmy w zeszłym roku dopłatę paliwową. Wzrost lczby pasażerów potwierdza, że bylo to właściwe posunięcie. Oferujemy pasażerom dobre ceny, nowe połączenia i coraz wyżśzy standard obsługi”, dodaje Bjorn Kjos.


Wskaźnik wykorzystania miejsc w samolotach (load factor) Norwegian osiągnął we wrześniu 78% i był o jeden punkt procentowy niższy niż rok wcześniej. W październiku Norwegian wykonał 99.9% rozkładowych rejsów, z czego 94% odleciało o czasie. 


norwegian.com

Be Sociable, Share!

Wizyt: 551

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie