Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Rekordowe wyniki Austrian Airlines

24 sierpnia 2005

Austrian Airlines w lipcu zanotował wysoki wskaźnik obłożenia miejsc w samolotach (80,9 proc). Austriackie linie lotnicze odnotowały także 16,2-proc. wzrost ilości pasażerów oraz 15,9-proc wzrost w we wskaźniku RPK czyli wykonanej ilości miejsc na kilometr.

Be Sociable, Share!


Z wynikiem 10,9 proc zanotowanych w statystykach ruchu lotniczego – mierzonych w wykonanej ilości miejsc na kilometr na połączeniach rozkładowych – Grupa Austrian Airlines uzyskała znaczny wzrost w wartościach za ubiegły rok. W tym samym czasie oferowana ilość miejsc na kilometr wzrosła o 6,3 proc. Kiedy brano pod uwagę loty czarterowe i wakacyjne, bilans we wskaźniku wykonanej ilości miejsc na kilometr RPK aktualnie wzrosł aż o 15,9 proc. Z liczbą 1,147,944 przewiezionych pasażerów, Grupa Austrian Airlines zanotowała silny wzrost w ilości pasażerów. W lipcu br. w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego zaobserwowano wzrost aż o 16,2 proc. Wskaźnik obłożenia miejsc w samolotach na połączeniach rozkładowych wzrósł o 3,4 punktów procentowych w porównaniu z rokiem ubiegłym, uzyskując stały wysoki poziom 80,9 proc.

W pierwszych siedmiu miesiącach 2005 r., Grupa Austrian Airlines osiągnęła wartości w statystykach ruchu lotniczego, które – mierzone w wykonanej ilości miejsc na kilometr RPK na połączeniach rozkładowych – spowodowały wzrost o 3,8 proc. w porównaniu do wartości w tym samym okresie roku ubiegłego. W okresie od stycznia do lipca 2005 r. oferowana ilość miejsc na kilometr wzrosła o 4,5 proc. w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Biorąc pod uwagę łączną wartość wskaźnika obłożenia miejsc w samolotach na połączeniach rozkładowych wynoszącą 71,7 proc, wartość ta jest wciąż nieco poniżej wartości (0.5 punktów procentowych) jaką uzyskano w roku ubiegłym. Ogólnie w okresie objętym badaniem Grupa Austrian Airlines przewiozła 5 645 761 pasażerów na połączeniach rozkładowych i czarterowych, czyli o 4,4 proc więcej niż w tym samym okresie 2004 r.

„Z największą przyjemnością pragnę donieść, że wzrost wartości wskaźników, który rozpoczął się w pierwszym kwartale 2005 r. znalazł swoje odzwierciedlenie w coraz lepszym (wzrastającym od maja) poziomie wskaźników ruchu lotniczego. W lipcu zanotowaliśmy wzrost poziomu liczby pasażerów o ponad 16 proc. i przełamaliśmy barierę 80 proc. w osiągnięciu stałego wysokiego wskaźnika obłożenia lotów rozkładowych” – skomentował statystyki Vagn Soerensen, dyrektor wykonawczy Grupy Austrian Airlines.

Szczegółowe statystyki w poszczególnych regionach ruchu lotniczego – skoncentrowanych na wschodzie.

W Europie centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej zanotowano 12.2% wzrost w ilości pasażerów na połączeniach rozkładowych w porównaniu do roku ubiegłego i niezwykły wzrost o 45,2 proc. w porównaniu z lipcem 2003 r. Na obszarze środkowego wschodu zanotowano wzrost o 37.6 proc. w tym samym miesiącu roku ubiegłego i bardzo poważny wzrost 85,4 proc. w porównaniu do 2003 r. W sektorze usług prowadzonych na dalekie odległości w ubiegłym roku zanotowano wzrost 10,6 proc. i 49,2 proc. w porównaniu do 2003 roku. Dane te tylko potwierdzają skuteczność nieprzerwanej strategii specjalizacji Grupy Austrian Airlines.

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 533

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie