Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ratunek albo upadek

8 grudnia 2004

Urząd Lotnictwa Cywilnego otrzymał we wtorek od spółki Air Polonia dokumenty i informacje dotyczące sytuacji finansowej spółki. Tymczasem jak podała Gazeta Wyborcza, wniosek o upadłość spółki jest już w sądzie.

Be Sociable, Share!


Po analizie otrzymanych informacji prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego podejmie dalsze kroki w stosunku do Air Polonii. Jednym z takich kroków może być zawieszenie lub odebranie koncesji. Decyzje mają być podjęte w ciągu kilku najbliższych dni.

Jak poinformował ULC, do chwili zaprzestania lotów Air Polonia posiadała wszystkie wymagane prawem dokumenty niezbędne do wykonywania przewozów lotniczych, w tym m.in. certyfikat przewoźnika lotniczego, koncesję, ubezpieczenie OC.

Urząd podał, że utrzymanie uprawnień do wykonywania przewozów lotniczych będzie zależało od udzielonych wyjaśnień oraz przedstawienia stosownych dokumentów. Być może decyzja w sprawie Air Polonii zostanie podjęta jeszcze we wtorek.

Tymczasem prezes spółki Air Polonia w wypowiedzi dla Gazety Wyborczej potwierdził, iż wniosek o upadłość firmy leży w sądzie gospodarczym w Warszawie. „Wniosek można wycofać, jeżeli okazałoby się, że jest chętny na kupno firmy” – dodaje Litwiński.

Przedstawiciele Air Polonii zapewniają jednocześnie, że zainwestowaniem w spółkę zainteresowana jest „poważna grupa kapitałowa z polskiej giełdy”. Podobno w grę wchodzą także dwie inne spółki, o których nie udzielane są na razie żadne informacje.

Air Polonia ma ponad 26 mln zł długów i nie ma żadnego majątku. Jednym z niewielu aktywów, jakie mogłyby zainteresować potencjalnego inwestora, jest właśnie koncesja na wykonywanie operacji lotniczych.
Źródło: Gazeta Wyborcza

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 171

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie