Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Rail&Fly – czyli leć Lufthansa i jedź z DB Bahn

14 grudnia 2011

Rail&Fly – praktyczny sposób jak kupić bilety Lufthansy po korzystnych cenach.

Be Sociable, Share!


Rail&Fly – praktyczny sposób jak kupić bilety Lufthansy po korzystnych cenach.
Lufthansa i Deutsche Bahn oferują swoim pasażerom podróżującym międzynarodowymi lotami Lufthansy możliwość dotarcia na lotnisko pociągiem, wygodnie i tanio, z dowolnej stacji kolejowej w Niemczech. Dzięki porozumieniu z Kolejami Niemieckimi (Deutsche Bahn), możesz dojechać pociągiem na każde lotnisko w Niemczech obsługiwane przez Lufthansę.

Rail&Fly – z każdego miejsca w Niemczech jedynie za €25

Bez względu na to, czy podróżujesz służbowo czy prywatnie, z Rail&Fly dotrzesz na lotnisko bez stresu i za bardzo korzystną cenę.
Klasa     Cena w jedną stronę     Cena w dwie strony
2 klasa     25,00 €     50,00 €
1 klasa     45,00 €     90,00 €

Rail&Fly – oferuje Ci liczne korzyści:

-   Komfortowa podróż na lotnisko z ponad 5.600 stacji kolejowych Deutsche Bahn.
-   Duża wygoda – bilet Rail&Fly zachowuje ważność w dniu podróży oraz na jeden dzień przed wylotem i jeden dzień po przylocie do Niemiec.
-   Możesz dowolnie wybierać pociąg – bilet Rail&Fly nie jest ograniczony do podróżowania jedynie określonymi pociągami.
-   Możesz także korzystać z pociągów IC/EC (InterCity, EuroCity) i ICE (Intercity Express) bez żadnych dodatkowych opłat.

Rail&Fly – warunki zasady w skrócie

-    Bilet Rail&Fly ticket ważny jest jedynie w połączeniu z biletem lotniczym na międzynarodowy rejs Lufthansy.
-    Bilety Rail&Fly nie mogą być zakupione w połączeniu z rejsami do/z Amsterdamu, Brukseli, Paryża, Salzburga, Wiednia i Zurychu.
-    Oferta Rail&Fly obejmuje wszystkie pociągi kolei niemieckich Deutsche Bahn. Na nocne pociągi sypialne City Night Line i ekspresowe InterCity ICE Sprinter, rezerwację należy robić z odpowiednim wyprzedzeniem.
-    Bilety Rail&Fly nie są ważne na pociągi Thalys, szybkie pociągi kursujące na trasie Paryż-Bruksela-Kolonia-Amsterdam, na pociągi DB-Autozug (Motorail), pociągi czarterowe oraz na siatki połączeń innych przewoźników kolejowych.
-    W przypadku gdy na dane lotnisko nie można dotrzeć pociągiem kolei Deutsche Bahn, Rail&Fly oferuje przewóz regionalnymi środkami transportu publicznego.
-    Dzieci do 2 roku życia podróżują bezpłatnie, a dzieci poniżej 12 roku życia otrzymują 25% zniżki. Z usługi Rail&Fly nie mogą korzystać dzieci podróżujące samotnie.
-    Bilety Rail&Fly nie podlegają zwrotowi.
-    Korzystając z transportu publicznego należy liczyć się z możliwością wystąpienia opóźnień, dlatego też należy wybrać takie połączenie kolejowe, aby przyjechać na lotnisko z odpowiednio dużym zapasem czasu. Lufthansa nie ponosi żadnej odpowiedzialności w przypadku gdy pasażer nie zdąży na rejs lotniczy wskutek opóźnienia w podróży transportem publicznym.

Ogólne informacje dotyczące Rail&Fly

Rail and Fly Rezerwacja

Możesz teraz bardzo łatwo kupić bilet Rail&Fly online, na naszym portalu lufthansa.com, przy okazji robienia rezerwacji lotniczej. Na naszej stronie www.lufthansa.com znajdziesz atrakcyjne oferty Lufthansy Rail&Fly w połączeniu z Twoją rezerwacją lotniczą.

Oczywiście nadal można zakupić bilety Rail&Fly w biurze podróży lub też za pośrednictwem Centrum Usług Telefonicznych Lufthansy, dzwoniąc pod numer +49 (0) 1805 – 805 – 805*.

Połączenia kolejowe Rail and Fly

Czas podróży pociągiem podany w Twoim ogólnym planie podróży, nie odpowiada rzeczywistym połączeniom kolejowym. Prosimy samodzielnie wybrać odpowiadające Ci połączenie. Informacje o aktualnych rozkładach jazdy można uzyskać w DB-Reisezentrum (Centrum Podróży Deutsche Bahn), w biurach podróży będących agentem kolei niemieckich Deutsche Bahn (“DB-Agency”) lub na stronie www.bahn.de.

Przy wyborze połączenia pociągiem prosimy pamiętać o limitach czasowych odpraw pasażerskich na samolot, tak aby dojechać na lotnisko odpowiednio wcześniej.

W jaki sposób otrzymuje się bilet Rail&Fly

Po zakończeniu rezerwacji online, otrzymasz potwierdzenie przesłane mailem, gdzie znajdziesz link do Twojego biletu kolejowego. Wydrukuj, proszę ten bilet, i pamiętaj, aby mieć go zawsze przy sobie podczas podróży pociągiem, wraz z dokumentem tożsamości, którym posłużyłeś się do zrobienia rezerwacji.

Rezerwując bilety w biurze podróży lub w Centrum Telefonicznym Lufthansy, otrzymuje się dwa różne Numery Odbioru (DB-Auftragsnummer). Pod każdym z tych numerów znajduje się bilet Rail&Fly na podróż w jedną stronę, do odbioru w automacie biletowym Deutsche Bahn (DB-Fernverkehrsautomat). Jeśli podróżujesz razem z innymi osobami, każda z tych osób otrzymuje dwa numery odbioru swoich biletów na podróż do i z lotniska. Wprowadzając podane numery, można wydrukować bilety na pociąg w dowolnym automacie biletowym DB-Fernverkehrsautomat nie później niż na 72 godziny przed rozpoczęciem podróży. W Niemczech dostępnych jest ponad 3.500 automatów DB-Fernverkehrsautomaten. Na stronie bahn.de/railandfly możesz znaleźć gdzie znajduje się najbliższy automat biletowy.

Nie zapomnij – zabierz ze sobą ważne dokumenty podróżne

-    Wydrukowany bilet Rail&Fly. Sam numer odbioru (DB-Auftragsnummer) nie wystarczy i nie będzie akceptowany w zastępstwie biletu.
-    Wydruk swojej indywidualnej trasy podróży łącznie z międzynarodowym rejsem samolotem Lufthansy, który otrzymałeś z biura podróży lub Lufthansy.
-    Ważny paszport lub dokument tożsamości.
-    Dokument tożsamości użyty przez Ciebie do rezerwacji

Odprawa i bagaż

Na odcinek podróży pociągiem nie musisz nadawać na dworcu swojego bagażu. Po prostu zabierz swój bagaż ze sobą do pociągu.
Na rejsy Lufthansy można odprawić się online już na 23 godziny przed odlotem samolotu. Można to zrobić na komputerze lub korzystając ze smartfona, lub też można odprawić się w automatach Lufthansy na lotnisku. Bagaż można następnie zostawić w stanowisku nadawania bagażu Lufthansy (Baggage Drop-off counter).

Na wszelki wypadek – zmiana rezerwacji i zwrot

-    Jeśli zmieniasz rezerwację biletu lotniczego za pośrednictwem telefonicznego centrum serwisowego, numer referencyjny biletu Rail&Fly (DB-Auftragsnummer) będzie nadal ważny, aż do czasu wystawienia biletu. Bilet wystawiony zostanie już z nową, zmienioną datą.
-    W przypadku rezerwacji online biletu lotniczego w kombinacji z biletem Rail&Fly, potwierdzenie rezerwacji oraz numer referencyjny biletu zostaną Ci natychmiast przesłane mailem. W przypadku zmiany online rezerwacji lotniczej, bilet Rail&Fly traci swą ważność i należy zakupić nowy. Po zakupieniu tego biletu, potwierdzenie jak i nowy numer referencyjny biletu zostanie Ci przesłane mailem.
-    W przypadku zagubienia biletu Rail&Fly, nie jest możliwy zwrot pieniędzy.

Nieczynny automat biletowy – podróż bez biletu Rail&Fly

W przypadku gdy nie możesz wydrukować biletu Rail&Fly ponieważ automat biletowy na dworcu jest nieczynny, w pociągu zostanie Ci odpłatnie wystawiony bilet zastępczy (Fahrpreisnacherhebung). Aby otrzymać zwrot opłaty za ten przejazd, prosimy wysłać bilet zastępczy wraz z wydrukiem swojej rezerwacji i numerem odbioru (DB-Auftragsnummer) na adres:

Deutsche Lufthansa AG
Rail&Fly-Anfragen
Postfach 6403
26064 Oldenburg

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie