Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Qatar Airways ma apetyt

7 grudnia 2012

Qatar Airways intenesywnie promuje się na naszym rynku. Uruchomione właśnie połączenie do Warszawy oraz otwarcie Centrum Obsługi Klienta we Wrocławiu wpisują się agresywną ekspansję linii.

Be Sociable, Share!


Qatar Airways intenesywnie promuje się na naszym rynku. Uruchomione właśnie  połączenie do Warszawy oraz otwarcie Centrum Obsługi Klienta we Wrocławiu wpisują się agresywną ekspansję linii.

W tym roku przewoźnik otworzył 12 tras. Ostatnia połączyła stolicę Kataru z warszawskim lotniskiem. Warszawa jest 32 kierunkiem w europejskiej siatce połączeń linii. Qatar Airways oferują rejsy do łącznie 122 miast w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, rejonie Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Północnej i Południowej.

W kolejnym roku obecność Qatar Airways w Polsce jeszcze się zintensyfikuje. We Wrocławiu otwarte zostanie call center o zasięgu europejskim, w którym pracować będzie sto osób. Centrum obsługi klienta ma odpowiadać na pytania klientów Qatar Airways za pośrednictwem telefonu, faksu i poczty elektronicznej. Centrum ma początkowo obsługiwać Polskę, Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Włochy, Szwajcarię i Austrię. Przedstawiciele linii nie wykluczają poszerzenia zasięgu centrum o kolejne państwa.

Na trasie Warszawa – Doha cztery razy w tygodniu latać będą Airbusy A320 ze 144 miejscami w konfiguracji dwuklasowej: 12 foteli w klasie biznes i 132 w ekonomicznej. Każdy fotel wyposażony jest w interaktywny system rozrywki, oferujący ponad 800 pozycji audio i wideo, a także możliwość wysyłania wiadomości SMS.

Prezes Qatar Airways, Akbar Al Baker, zdradził, że przygląda się kolejnym miastom w Europie jako potencjalnym nowym kierunkom rozwoju siatki połączeń, jednakże priorytetem w najbliższych miesiącach będą dla jego linii rynki Bliskiego Wschodu, Azji i Północnej Ameryki. Przewoźnik zamierza w ciągu najbliższych trzech lat zwiększyć liczbę obsługiwanych kierunków z obecnych 122 do 170. Plany dotyczą także floty, która teraz składa się ze 114 maszyn – za trzy lata ma być ich 170.

W ciągu pierwszej połowy 2013 roku Qatar Airways uruchomią nowe połączenia, między innymi do Gassim w Arabii Saudyjskiej (7 stycznia), Najaf w Iraku (23 stycznia), Phnom Penh w Kambodży (20 lutego), Chengdu w Chinach (19 marca), Chicago w USA (10 kwietnia) oraz Salalah w Omanie (22 maja).

Od początku 2012 roku Qatar Airways dodały do siatki połączeń 12 nowych kierunków – oprócz Warszawy są to Baku (Azerbejdżan), Tbilisi (Gruzja), Kigali (Rwanda), Zagrzeb (Chorwacja), Erbil (Irak), Bagdad (Irak), Perth (Australia), Kilimandżaro (Tanzania), Yangon (Myanmar), Maputo (Mozambik) i Belgrad (Serbia).

Be Sociable, Share!

Wizyt: 367

Tagi: ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie