Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Qantas rezygnuje z internetu

3 grudnia 2012

Linie lotnicze Qantas nie będą już oferować dostępu do internetu na pokładzie swoich samolotów. Powód? Niskie zainteresowanie płatną usługą.

Be Sociable, Share!


Linie lotnicze Qantas nie będą już oferować dostępu do internetu na pokładzie swoich samolotów. Powód? Niskie zainteresowanie płatną usługą.

Qantas oferowały dostęp do Wi-Fi na pokładzie sześciu Airbusów A380 przez dziewięć ostatnich miesięcy. Początkowo była to bezpłatna usługa; z czasem firma zaczęła ją oferować jako rozwiązanie premium. W ten sposób chciała sprawdzić czy klienci chcą płacić za możliwość korzystania z internetu.

Okazało się, że nie chcą. Zainteresowanie dodatkową usługą było znikome, choć, jak przyznają przedstawiciele linii, osoby, które z niej skorzystały były zadowolone z jej jakości. Firma postanowiła więc zrezygnować z oferowania dostępu do Wi-Fi.

Internet na pokładzie samolotu to coraz częstsza usługa świadczona przez linie lotnicze.. Cena wydaje się tu jednak kluczowa: konsumenci nie chcą płacić za coś co mają wszędzie za darmo, a źródłem dochodu mogą być raczej usługi dodatkowe. Przypomnijmy choćby ofertę Delta Air Lines, której klienci mogą oglądać na swoich urządzeniach mobilnych filmy i seriale oraz nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z korzystaniem z sieci Wi-Fi

Be Sociable, Share!

Wizyt: 332

Tagi: ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie