Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Przyleciał drugi Dreamliner. Też się popsuł.

Przyleciał drugi Dreamliner. Też się popsuł.

21 grudnia 2012

Należący do PLL LOT drugi Boeing 787 Dreamliner, który przyleciał dziś do kraju, nie mógł odlecieć wieczorem z pasażerami do Wiednia. W maszynie, podobnie jak w pierwszym egzemplarzu, zauważono usterkę.

Be Sociable, Share!


Należący do PLL LOT drugi Boeing 787 Dreamliner, który przyleciał dziś do kraju, nie mógł odlecieć wieczorem z pasażerami do Wiednia. W maszynie, podobnie jak w pierwszym egzemplarzu, zauważono usterkę. To już kolejne takie kłopoty w ciągu kilku dni i kolejny powód do zdenerwowania pasażerów.

Drugi Dreamliner wylądował na Lotnisku Chopina dziś po godzinie 15. Maszyna przyleciała ze Stanów Zjednoczonych, prosto z fabryki Boeinga w Everett. Według wcześniejszych informacji Marka Kłucińskiego, rzecznika PLL LOT, Dreamliner jeszcze dziś o godzinie 17.20 miał lecieć z pasażerami do Wiednia.

Jak poinformował rzecznik, w drugim Dreamlinerze zauważono sygnalizację pewnej usterki. Maszyna nie mogła więc odlecieć. Pasażerowie udali się do Wiednia Boeingiem 737.

Według informacji rzecznika, udało się natomiast naprawić usterkę mechaniczną w pierwszej maszynie. „Pierwszy Dreamliner miał uszkodzenie mechaniczne w okolicach podwozia wielkości jednego centymetra. Samolot jest taką maszyną, na której każde urządzenie musi być dokładnie sprawdzone” – informował około 15.30 Marek Kłuciński. Jak dodał, Dreamliner w sobotę poleci do Londynu.

Polecieli samolotem „przypominającym PKS z lat 80.”

„Kolejny raz polskie linie zawiodły pasażerów. A szkoda. W zamian za to zostaliśmy ulokowani w samolocie, który do złudzenia przypomina PKS z lat 80. Nawet wystrój wnętrza i obdarte siedzenia są tu traktowane jako dodatkowa atrakcja” – pisał w piątek na Kontakt 24 @Paweł. Maszyna nie wykonała również dwóch lotów w czwartek, a także jednego w środę. Zamiast Dreamlinera zostały podstawione inne samoloty.

„W trakcie przeglądu stwierdziliśmy uszkodzenie mechaniczne w okolicy podwozia. Ze szczególną uwagą przyglądamy się Dreamlinerowi ze względu na to, że jest nową maszyną” – tłumaczył wówczas Marek Kłuciński, rzecznik PLL LOT.

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie