Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Przez LOT posłowie nie dotrą do Sejmu

Przez LOT posłowie nie dotrą do Sejmu

12 maja 2008

Polscy parlamentarzyści są oburzeni – LOT zlikwidował połączenia do Warszawy z niektórych miast. Teraz posłowie nie będą mogli zdążyć na posiedzenia. Według nich, loty powinny być przywrócone.

Be Sociable, Share!


Polski narodowy przewoźnik uznał za nierentowne i zlikwidował połączenia pomiędzy stolicą a Zieloną Górą i Bydgoszczą. Z tych tras korzystało w sumie 24 posłów i czterech senatorów. Przewoźnik stwierdził, że pasażerów jest za mało, wiec wycofał się z niedochodowych lotów.
Parlamentarzyści są, natomiast, zbulwersowani, gdyż teraz droga do Warszawy zajmie im nie godzinę, lecz co najmniej cztery (korzystając z pociągu). Samochodem zaś, podróż potrwa jeszcze dłużej przez remonty dróg. Likwidacja przez LOT połączenia zmusza posłów do korzystania z konkurencyjnych, a zarazem droższych linii. Bilet w jedną stronę z Zielonej Góry do Warszawy kosztuje ok. 480 zł. Natomiast, podróż pociągiem ekspresowym, gdzie parlamentarzyści mają zagwarantowane miejsca, trwa niemal sześć godzin.

Politycy bardzo chętnie korzystają z połączeń lotniczych. Tylko w pierwszym kwartale tego roku z podniebnych podróży skorzystali 2668 razy. Wydali na nie 2 mln 409 tys. zł., za co zapłaciła Kancelaria Sejmu. Posłowie obawiają się zawieszenia kolejnych lotów krajowych, dlatego problemem zlikwidowanych połączeń zajmie się specjalny połączony zespół w Kancelarii Sejmu i Senatu. Politycy maja nadzieję dogadania się z LOT. Możliwe, że trasę z Bydgoszczy do Warszawy będzie obsługiwał Jet Air.


Na podstawie Metro


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 437

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie