Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Przewoźnicy z Europy Wschodniej wprowadzają usługi internetowe

23 października 2007

Klienci sześciu przewoźników z Europy Wschodniej będą mogli rezerwować bilety przez Internet. Albanian Airlines, Azerbaijan Airlines (AZAL), Georgian Airways, Vladivostok Air, Dalavia oraz Tatarstan Airlines wprowadzają rozwiązania techniczne, z których już od dawna korzystają przewoźnicy na całym świecie.

Be Sociable, Share!


W Rosji przez ostatnie 7 lat liczba osób korzystających z Internetu wzrosła o 600%. Wciąż jednak jest to o wiele mniej niż w zachodniej europie. Na całym świecie ponad 35% biletów lotniczych sprzedaje się przez Internet, a europejscy przewoźnicy sprzedają 75% biletów w postaci elektronicznej. W Rosji mimo szybkiej komercjalizacji Internetu nadal jest to liczba jednocyfrowa.

Szybko rosnący rynek internetowy we wschodniej europie przyciągnął firmę SITEL oferującej rozwiązania informatyczne w lotnictwie. Podpisane przez nią porozumienie z sześcioma przewoźnikami poskutkuje obniżeniem cen biletów lotniczych w tym regionie i przyśpieszeniem rozwoju linii lotniczych. Po pewnym czasie ma być wprowadzona odprawa internetowa, stosowana już przez wiele linii na świecie.  


Na podstawie Avia.ru
/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 610

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie