Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Przewoźnicy chcą odebrać mile

Przewoźnicy chcą odebrać mile

30 listopada 2009

Linie lotnicze szukając gdzie oszczędności gdzie tylko można, chcą odbierać pasażerom punkty w programach lojalnościowych, tzw. mile. Szacuje się, że na świecie klienci posiadają już ok. 10 bln mil, które są warte ok. 165 mld dolarów.

Be Sociable, Share!


Klienci na całym świecie uczestniczą w wielu programach lojalnościowych, by później móc wymieniać mile na bilety lotnicze. Teraz przewoźnicy twierdzą, że takie wymiany są dla nich coraz mniej opłacalne. Już teraz linie lotnicze Delta, American Airlines i US Airways skróciły ważność mil na koncie klienta z trzech do półtorej roku.

Na razie polscy pasażerowie mogą być spokojni o program Miles & More, który obowiązuje m.in. w PLL LOT, Lufthansie, Austrian i Swiss. Tam, niewykorzystane mile wygasają po trzech latach. Ale i tu pojawiły się ograniczenia. Wcześniej za loty w Europie naliczano 1000 mil za każdy odcinek trasy, teraz można zdobyć od 125 do 1000 mil w zależności od ceny biletu.


Wykorzystując mile trzeba pamiętać, że darmowy jest jedynie bilet. Wszelkie dopłaty, opłaty lotniskowe i podatki ponosi pasażer.


Na podstawie Rzeczpospolitej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 352

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie