Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Przejazd taksówką droższy niż bilet lotniczy

1 lutego 2010

Linie lotnicze działające we Włoszech protestują przeciwko praktykom włoskich taksówkarzy, którzy mocno zawyżają ceny za swoje usługi. W większości miast przejazd taksówką z lotniska do centrum jest o wiele droższy niż sama podróż samolotem.

Be Sociable, Share!


Przeciwko taksówkarzom wystąpiło aż 78 linii lotniczych. Zbiegło się to akurat z wystąpieniem rzymskich taksówkarzy do władz z miasta o zgodę na kolejną podwyżkę taryfy o 10 proc.
 
Np. za przejazd taksówką z centrum Mediolanu na lotnisko Malpensa trzeba zapłacić aż 85 euro. Bilet lotniczy do Paryża kosztuje 22 euro, a do Aten, Brukseli, Barcelony i Londynu poniżej 40 euro. O 10 euro więcej kosztuje przejazd z centrum Turynu na tamtejsze lotnisko. W Rzymie taksówkarz za kurs żąda 40-60 euro. To tyle samo ile kosztuje bilet tradycyjnej linii lotniczej.

Zdaniem linii lotniczych to niedopuszczalna sytuacja. Przewoźnicy robią wszystko by obniżać ceny biletów. A lotniska i taksówkarze odwrotnie. Niedawno jedno z włoskich lotnisk podniosło ceny za usługi parkingowe o jedną trzecią. Zdaniem przewoźników takie praktyki to „zabijanie turystyki”.
 
Na podstawie PAP


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 238

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie