Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Przed lotem zabierz dziecko do pediatry

9 kwietnia 2010

Letni sezon lotniczy już się rozpoczął, za kilka tygodni zaczną się pierwsze rodzinne wycieczki. Chociaż szczyt wakacyjnych podróży dopiero przed nami, już teraz warto przygotować swoje dzieci na podróż samolotem. Okazuje się, że dzieci o wiele gorzej znoszą podróż samolotem niż dorośli.

Be Sociable, Share!


W najbliższym, majowym numerze magazynu Pediatrics zostaną opublikowane badania, które przeprowadzono w ciągu ostatnich 10 lat na grupie 34 tys. podróżnych na całym świecie. Wynika z nich, że dorośli znacznie częściej niż dzieci przed lotem udają się na konsultacje lekarskie. Jednocześnie jednak to dzieci gorzej znoszą podróże lotnicze niż dorośli.

Dzieci najczęściej cierpią na dolegliwości żołądkowe, oddechowe oraz komplikacje dermatologiczne. Kłopoty żołądkowe wynikają z mniejszej ilości tlenu w czasie lotu, mniejszej wilgotności powietrza oraz ledwie odgrzanych posiłków i pica napojów gazowanych.


Lekarze zalecają by w okresie 4-6 tygodni przed lotem skonsultować stan zdrowia dziecka z pediatrą. Z pewnością takie wizyty są zalecane w przypadku podróży do egzotycznych krajów, gdzie istnieje zagrożenie zarażenia chorobami takimi jak np. malaria. Wówczas lekarz może zlecić odpowiednie szczepienia. Planując rodzinne wakacje warto więc zaczerpnąć opinii lekarza, by urlop nie zamienił się w koszmar walki z dolegliwościami.


Na podstawie cheapflights.co.uk


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 204

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie