Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Problemy z lądowaniem Wizzair

16 stycznia 2013

Z powodu dużego zachmurzenia samolot rejsowy z podlondyńskiego Luton zrobił nad lotniskiem kilka kręgów i odleciał w stronę Warszawy. Przed godz. 20 bezpiecznie wylądował na Okęciu.

Be Sociable, Share!


Z powodu dużego zachmurzenia samolot rejsowy z podlondyńskiego Luton zrobił nad lotniskiem kilka kręgów i odleciał w stronę Warszawy. Przed godz. 20 bezpiecznie wylądował na Okęciu. To pierwszy taki przypadek w blisko miesięcznej działalności Portu Lotniczego Lublin
Zgodnie z rozkładem lotu airbus 320 węgierskich linii Wizz Air z Luton miał wylądować w Świdniku o godz. 19.15. Samolot pojawił się nad lotniskiem kilka minut wcześniej.

- Decyzję o odejściu podjął pilot z powodu złych warunków atmosferycznych. Chodziło o duże zachmurzenie nieba nad Lublinem i Świdnikiem – poinformował „Gazetę” rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

Samolot odleciał w kierunku lotniska Okęcie, gdzie bezpiecznie wylądował o godz. 19.34. Pasażerowie zostali przetransportowani do Świdnika na koszt przewoźnika. Wizz Air musiał także przewieźć pasażerów ze Świdnika na Okęcie na lot powrotny do Luton.

Lotnisko w Świdniku, w odróżnieniu od Okęcia, nie posiada systemu ILS (Instrument Landing System), który umożliwia bezpieczne lądowanie w trudnych warunkach pogodowych. Urządzenie ma zostać zamontowane w połowie tego roku.

Na podstawie: Lublin.gazeta.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 432

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie