Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Prezydent Wrocławia wspiera tanią linię

Prezydent Wrocławia wspiera tanią linię

11 lutego 2005

Ryanair korzysta ze specjalnych warunków promocji we Wrocławiu. Prezydent miast załatwił przewoźnikowi bezpłatną reklamę we wrocławskich uczelniach wyższych. Studenci chętnie przecież korzystają z usług tanich linii. Konkurencja mówi, że to nie uczciwe.  

Be Sociable, Share!


Szefowie lotniska w Strachowicach zauważają, że studenci bardzo często korzystają z usług tanich linii lotniczych. Dlatego warto reklamować się na wyższych uczelniach.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wystosował pismo do rektorów wyższych uczelni, w którym prosi ich o wywieszenie informacji o nowym połączeniu lotniczym Ryanair. Jednocześnie wyraża nadzieję, że uczelnie nie będą żądały opłat za reklamę.

Rektorzy wyższych uczelnie nie kryją zaskoczenia. „Ryanair nie prowadzi działalności charytatywnej. Skoro chce się reklamować, powinien zapłacić” – powiedział prof. Leszek Paradowski, rektor Akademii Medycznej.

Z kolei Wojciech Sokolnicki, kierownik Biura Promocji Akademii Ekonomicznej stwierdził, że uczelnia zarabia na reklamach. „Dlaczego mamy rezygnować z pieniędzy?” – pyta. Z pieniędzy zrezygnowało 9 wrocławskich uczelni, z 22 działających w mieście.

Przedstawiciele urzędu miejskiego we Wrocławiu przekonują, że tania reklama irlandzkiego low costa jest opłacalna dla miasta. Wrocław, na razie jako jedyne miasto w Polsce, przyciągnął Irlandczyków, a port lotniczy to dla regionu okno na świat. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli korzystać z tanich lotów, a region będzie częściej odwiedzany przez turystów.

Jak przyznają władze miasta, w trakcie negocjacji zobowiązano się do pomocy w działaniach promocyjnych. Zdziwienia nie kryją przedstawiciele innych linii lotniczych. Leszek Chorzewski, rzecznik LOT uważa, że angażowanie się po którejś ze stron zasady wolnego rynku.

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że wrocławianie chętnie będą latać z Ryanair. Pierwszy lot zaplanowano na 24 marca, a wszystkie bilety zostały już wykupione.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 471

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie