Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Prezes PLL LOT odwołany

Prezes PLL LOT odwołany

15 listopada 2006

Krzysztof Kapis niespodziewanie stracił stanowisko szefa PLL LOT. Odwołano go wczoraj podczas posiedzenia rady nadzorczej spółki. Pełniącym obowiązki prezesa obecnie został Tomasz Marek Dembski, który nie miał dotychczas żadnego doświadczenia w lotnictwie. Przyczyny zmian personalnych w LOT mają oficjalnie zostać podane dzisiaj. Według nieoficjalnych informacji Ministerstwo Skarbu Państwa zarzucało dotychczasowemu prezesowi brak strategii prowadzenia firmy.

Be Sociable, Share!


Tuż po objęciu tego stanowiska 15 maja 2006 roku Kapis zapowiadał, że do września przedstawi swoje plany wobec LOT. To, co przygotował, nie zadowoliło resortu.

Rzeczpospolita podaje, że Krzysztof Kapis kilka razy wyraźnie naraził się Skarbowi Państwa. Uważał, że nie było by tragedii, gdyby Lot przejęła niemiecka Lufthansa, gdyż najważniejsza jest wygoda pasażerów, a nie struktura własnościowa. Te poglądy mocno rozdrażniły szefów resortu. Przyznawał również, że polski przewoźnik jest zbyt mało aktywny i dlatego postawił na poszukiwanie nowych kierunków. Chciał znacząco zwiększyć liczbę połączeń, między innymi z portami azjatyckimi oraz z Waszyngtonem.

W sytuacji, kiedy większość przewoźników przynosi straty, LOT nie miał złych wyników finansowych. Po trzech kwartałach bieżącego roku osiągnął 16,5 mln złotych zysku, a w budżecie na cały ten rok zysk miał wynieść 42 mln złotych. Krzysztof Kapis uważał, że taki wynik jest do osiągnięcia.

P.O. prezesa narodowego przewoźnika ma 36 lat i jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Do rady nadzorczej LOT został wprowadzony przez Skarb Państwa 7 listopada. Ma solidne wykształcenie marketingowe.

/KY/ na podstawie Rzeczpospolitej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 454

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie