Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Tradycyjnych linii

Premiera Boeinga 787 Dreamliner – LOT jednym z pierwszych użytkowników

Premiera Boeinga 787 Dreamliner – LOT jednym z pierwszych użytkowników

23 lipca 2007

W niedzielę w fabryce Boeinga w Seattle odbyła się prezentacja nowego samolotu Boeing 787 Dreamliner. Samolot został po raz pierwszy pokazany publicznie. LOT jako pierwsza linia lotnicza w Europie otrzyma Dreamlinera już w przyszłym roku.

Be Sociable, Share!


Zamówienie na nowe Boeingi 787 (7 samolotów) PLL LOT złożył w 2005 roku. Na początku 2007 roku LOT zwiększył zamówienie do 8 maszyn, zachowując opcje handlowe na zakup kolejnych ośmiu. Dostawy samolotów dla LOT-u rozpoczną się w 2008 roku, w którym polski przewoźnik otrzyma 4 samoloty. W 2009 roku LOT odbierze 1 samolot, a w 2010 roku 3 maszyny.„Pojawienie się w Locie Boeinga 787 pozwoli zaoferować pasażerom komfort nieporównywalnie wyższy od tego, jaki oferują obecnie wykorzystywane samoloty pasażerskie. To zupełnie nowa jakość podróży lotniczych. Wprowadzenie przez LOT Dremalinerów to ponadto dowód, że polski przewoźnik jest pionierem wykorzystania nowoczesnych technologii w lotnictwie cywilnym. Nie zwlekamy z wdrożeniem w firmie rozwiązań, które służą podniesieniu jakości naszego produktu” – powiedział Piotr Siennicki, prezes Zarządu PLL LOT S.A.


Już w przyszłym roku pasażerowie LOT-u będą podróżować w wyjątkowej kabinie Dreamlinera. W nowym Boeingu będzie więcej miejsca. Dzięki większym oknom w samolocie będzie jaśniej. Nowatorskie rozwiązania, takie jak zaawansowany system przyciemniania okien, tłumienia drgań i hałasu oraz system klimatyzacji zapewniający wilgotniejsze powietrze sprawią, że lot będzie znacznie przyjemniejszy. Natomiast innowacyjny system oświetlenia na pokładzie zmniejszy dyskomfort związany ze zmianą stref czasowych w dalekich podróżach.


Nowy samolot dalekodystansowy jest ważnym elementem w strategii rozwoju firmy. Najnowocześniejsze technologie i materiały zastosowane w konstrukcji samolotu obniżą koszty eksploatacji i obsługi technicznej. Niższe koszty eksploatacji pozwolą na nowe podejście do rozwoju siatki połączeń LOT-u oraz bardziej efektywne operacje na dotychczas obsługiwanych rejsach dalekiego zasięgu.


Ze względu na proekologiczne rozwiązania zastosowane w samolocie i przy jego budowie, zakup Dreamlinera jest wyrazem zaangażowania LOT-u w ochronę środowiska naturalnego.


Więcej informacji udziela Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy PLL LOT S.A.
Biuro Prasowe PLL LOT S.A. 606 77 11, 606 91 75


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 858

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie