Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Powstanie spółka w Jasionce

6 grudnia 2007

Kilkadziesiąt milionów złotych i euro trafi jednak do Jasionki. Radni sejmiku podkarpackiego przyjęli we wtorek uchwałę o powstaniu spółki, która będzie zarządzać podrzeszowskim lotniskiem. Spółkę utworzą: samorząd województwa i przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

Be Sociable, Share!


Po miesiącach opóźnień, sporów i obietnic sejmik podkarpacki po raz drugi wydał zgodę na wejście do spółki lotniskowej. Przyjęta we wtorek uchwała zmienia poprzednią, przyjętą w maju. Wcześniejsza uchwała nie mogła być zrealizowana, ponieważ rada pracownicza PPL nie zgodziła się na powstanie spółki w takim kształcie, jaki zakładał dokument. Chodziło o przekazanie aportem majątku Portów spółce. Przez ciągnące się spory lotnisko mogło stracić 27,5 mln zł i 23 mln euro z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Jednak stronom udało się znaleźć sposób, by powołać spółkę jeszcze w tym roku. Samorząd i PPL postanowiły powołać spółkę o małym kapitale, na co nie trzeba zgody rady pracowniczej i ministra skarbu państwa. Później strony będą mogły do niej wnosić aportem majątek w postaci budynków i gruntów. Na początku zaś spółka powstanie o kapitale prawie 9 mln zł. Porty zasilą ją kwotą 4,5 mln zł, a samorząd niewiele większą, i to on będzie większościowym udziałowcem spółki. Samorząd będzie miał w spółce 50,2 proc. głosów, resztę przypadnie PPL.


PPL wystąpiły do rady pracowniczej o wyrażenie opinii na temat powołania spółki w takim kształcie. Jednak teraz opinia Rady nie jest wiążąca. Ma ona dać odpowiedź w ciągu pięciu dni. Po czym będzie podpisany akt notarialny i zarejestrowana spółka.


Samorządowi województwa zależy, aby spółka powstała jeszcze w tym roku. Wtedy można będzie korzystać z pieniędzy (23 mln euro), które są dla lotniska zapisane w Regionalnym Programie Operacyjnym.


Na podstawie Gazety Wyborczej
/ky/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 126

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie