Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Powiększony terminal we Wrocławiu już za miesiąc

22 stycznia 2008

Na wrocławskim lotnisku na przełomie lutego i marca zacznie działać nowa część terminalu. Dzięki temu przepustowość portu lotniczego wzrośnie do 1,2 mln pasażerów rocznie. Wrocławskie lotnisko zdąży przygotować się do wymogów Układu z Schengen.

Be Sociable, Share!


Nowa część powiększy powierzchnie terminalu o 2 tys. m.kw. Na lotnisku powstały pokoje dla osób, które nie mają prawa przekraczania granicy strefy Schengen.

W latach 2008-2010 w Strachowicach ma być wybudowany nowy terminalu o przepustowości 7 mln pasażerów rocznie. Koszt inwestycji to około 750 mln zł – poinformował prezes zarządu spółki Port Lotniczy Wrocław S.A. Dariusz Kuś. W ramach inwestycji mają być także wybudowane nowe parkingi lotniskowe na ok. 3 tys. samochodów, nowy system dróg dojazdowych i płyta postojowa dla 7 samolotów wielkości B737. Będą także zmodernizowane i rozbudowane istniejące systemy nawigacji.


W zeszłym roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 1 mln 270 tys. pasażerów, co plasuje go pod tym względem na piątym miejscu w Polsce. Blisko 65 proc. pasażerów korzystało z tzw. tanich linii lotniczych, a  najczęściej wybierane przez pasażerów kierunki to Londyn, Warszawa i Dublin. W pierwszej połowie tego roku z Wrocławia będą uruchomione połączenia do Londynu Luton, Doncaster Sheffield, Bournemouth oraz Dusseldorf Weeze.


Na podstawie Rzeczpospolitej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 133

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie