Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Poszukiwania Prezesa ULC

22 kwietnia 2006

Po wybraniu dotychczasowego prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego – Krzysztofa Kapisa przez Radę Nadzorczą PLL LOT na stanowisko prezesa linii lotniczej Minister Transportu i Budownictwa Jerzy Polaczek powierzył Tomaszowi Kądziołce pełnienie obowiązków Prezesa ULC.

Be Sociable, Share!


Wręczając Krzysztofowi Kapisowi odwołanie ze stanowiska Prezesa Minister Jerzy Polaczek podziękował za pracę na rzecz rozwoju lotnictwa cywilnego w naszym kraju. Pozytywnie ocenił dotychczasowe funkcjonowanie Urzędu zarówno na płaszczyźnie krajowej, w tym współpracę z MTiB, jak i międzynarodowej. Wyraził przekonanie, iż doświadczenie zdobyte w Urzędzie będzie pomocne na nowym stanowisku pracy.


Pełniący obowiązki prezesa ULC Tomasz Kądziołka podziękował Kierownictwu resortu transportu oraz środowisku lotniczemu za zaufanie. Zadeklarował efektywną pracę na rzecz rozwoju transportu lotniczego oraz zaapelował o konstruktywne i spójne współdziałanie.


Sekretarz Stanu w MTiB Eugeniusz Wróbel wyraził nadzieję, iż nowy Prezes ULC z powodzeniem wypełni powierzone mu zadania, zaapelował o kontynuację rozpoczętych prac, w szczególności związanych z kompleksową nowelizacją ustawy prawo lotnicze.


Tomasz Kądziołka ukończył studia o specjalności Agrolotnictwo w Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Zawodowo związany jest z lotnictwem od 1980 roku. Pracował m.in. w Zakładzie Usług Agrolotniczych przy PZL-WSK-Okęcie, PEZETEL Ltd, w Głównym Inspektoracie Lotnictwa Cywilnego. Ostatnio pracował jako naczelnik delegatury północnej w Departamencie Techniki Lotniczej w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Posiada licencję pilota samolotowego zawodowego, wykonał ponad 15 000 startów i lądowań. Jest instruktorem samolotowym I klasy.


/ULC/


 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 784

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie