Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Jak latać jeszcze taniej

Poradnik bagażowy Lufthansa

12 września 2012

W wolnej chwili sporządź własną listę rzeczy do zabrania, z której możesz korzystać za każdym razem, gdy pakujesz się wyruszając w podróż. Zalecamy sporządzenie odrębnych list dla każdego rodzaju regularnie odbywanych podróży, np. dla podróży służbowych, podróży na dalekich trasach, podróży z krótkimi przerwami, itp.

Be Sociable, Share!


Co należy zabrać w podróż?

W wolnej chwili sporządź własną listę rzeczy do zabrania, z której możesz korzystać za każdym razem, gdy pakujesz się wyruszając w podróż. Zalecamy sporządzenie odrębnych list dla każdego rodzaju regularnie odbywanych podróży, np. dla podróży służbowych, podróży na dalekich trasach, podróży z krótkimi przerwami, itp.

 

Ile bagażu mogę zabrać bezpłatnie w ramach przysługującego mi limitu?

Lufthansa przewozi bezpłatnie pewną ilość bagażu pasażerskiego (limit dozwolonej ilości bagażu) oraz bagażu podręcznego. Ilości te są różne w zależności od trasy, klasy rezerwacyjnej biletu, statusu pasażera w programie Miles & More, etc. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dozwolona ilość bagażu oraz bagaż podręczny.

 

Co dzieje się w przypadku nadbagażu lub bagażu specjalnego?

Jeśli Twój bagaż przekracza dozwolony limit lub też gdy przewozisz szczególnie duże lub narażone na uszkodzenie sztuki bagażu (rower, deska surfingowa, snowboard, narty, duże instrumenty muzyczne, kufry-szafy, itp.) będziesz musiał uiścić dodatkową opłatę oraz zgłosić ten bagaż Lufthansie przed odlotem. Prosimy zapoznać się z informacjami na stronie nadbagaż i bagaż specjalny.

 

Co mogę zabrać na pokład jako bagaż podręczny?

Nie tylko ilość bagażu podręcznego ale także przedmioty w nim przewożone regulowane są naszymi przepisami przewozowymi. Niektóre przedmioty nie mogą być przewożone w bagażu podręcznym. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie bagaż podręczny oraz przedmioty niebezpieczne.

 

W jaki sposób należy przewozić przedmioty wartościowe?

Przedmioty wartościowe, takie jak laptopy, telefony komórkowe, komputery kieszonkowe, dokumenty, dowody tożsamości, biżuteria, itp. należy przewozić w bagażu podręcznym.

Prosimy mieć na uwadze, że bagaże przekraczające limity podane dla bagażu podręcznego, muszą zostać nadane do przewozu w luku bagażowym, z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w kabinie pasażerskiej. W takim przypadku prosimy wyjąć z tego bagażu wszelkie cenne przedmioty i lekarstwa.

 

Gdzie mogę sprawdzić informacje w sprawie przewożonych leków?

Zebraliśmy dla Ciebie te informacje na stronie wskazówki dotyczące przewozu leków.

 

Czy mogę zabrać na pokład zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić na pokładzie jedynie w określonych, szczególnych przypadkach. Z tego względu prosimy zapoznać się z naszymi przepisami i zaleceniami w sprawie przewozu zwierząt.

 

Jakich przedmiotów nie mogę zabrać ze sobą na pokład samolotu?

Zanim przyjedziesz na lotnisko prosimy abyś upewnił się, czy w Twoim bagażu nie znajdują się jakiekolwiek towary niebezpieczne. Listę tych przedmiotów znajdziesz na naszej stronie towary niebezpieczne.
Prosimy o sprawdzenie w lokalnym urzędzie celnym jakie przedmioty można wywieźć z kraju, skąd następuje odlot oraz jakie można wwieźć do kraju przylotu. Więcej informacji na temat niemieckich przepisów celnych znaleźć można na stronie Wizy i cło.
Zapoznaj się ze szczegółowymi przepisami regulującymi wwóz produktów pochodzenia zwierzęcego.

 

O czym należy pamiętać podróżując do USA?

Na rejsach do USA, TSA (Transportation Security Administration – Kontrola Bezpieczeństwa Przewozów) ma prawo do otwarcia budzących podejrzenia, zamkniętych bagaży celem sprawdzenia ich zawartości. W sprzedaży znajdują się specjalne kłódki, które możesz otworzyć nie uszkadzając ich zarówno Ty jak i personel TSA.
Informacje bagażowe TSA (www.tsa.gov, w jęz. angielskim)

 

W jaki sposób mogę oznaczyć mój bagaż?

Do każdej sztuki bagażu, którą nadajesz, powinna być przyczepiona widoczna wywieszka lub nalepka z Twoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu (najlepiej komórkowym). Odpowiednie wywieszki i nalepki można otrzymać bezpłatnie w stanowisku odprawy.
Wskazane jest także, aby umieścić etykietkę lub nalepkę z nazwiskiem w środku każdej sztuki nadawanego bagażu. Można także wydrukować sobie w tym celu specjalną .
Prosimy usunąć wszystkie wywieszki z poprzednich podróży; pozostawienie ich spowodować może mylne wysłanie bagażu na inne lotnisko.
Aby uniknąć pomylenia bagażu, warto każdą sztukę oznaczyć w indywidualny sposób, np. przymocowując rzucającą się w oczy nalepkę, oznaczyć ją jaskrawym kolorem, spiąć specjalnym paskiem, itp.

 

Kiedy najpóźniej mogę odprawić bagaż?

Tutaj znajdziesz informację o godzinach zamknięcia odprawy pasażerskiej na poszczególnych lotniskach oraz o limitach czasowych przyjmowania nadawanego bagażu.

 

Co powinienem zrobić jeśli mój bagaż został zagubiony?

Prosimy o bezzwłoczne zgłoszenie zagubienia bagażu w odpowiednim stanowisku. Jeśli zgłosisz brak bagażu w terminie późniejszym, będzie na Tobie spoczywał obowiązek udowodnienia jego wcześniejszego zaginięcia, co jest oczywiście bardziej skomplikowane. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na naszej stronie Zagubiony lub uszkodzony bagaż.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 559

Tagi: ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie