Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Poradnik – 10 kroków – jak rezerwować tanie bilety online

12 kwietnia 2007

easyJet, wiodąca europejska tania linia lotnicza, zmieniła europejski przemysł lotniczy, czyniąc podróżowanie samolotem dostępne dla każdego. Dzięki odrzuceniu zbędnych dodatków i uważnej kontroli kosztów, oferujemy usługi, które pozostają w bardzo dobrej relacji jakości do ceny – często za ułamek tej, którą oferują inne linie lotnicze.

Be Sociable, Share!


W easyJet opłaty za przelot rosną wraz ze zbliżającą się datą wylotu. Aby więc uzyskać najniższą cenę należy zarezerwować bilet tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Cena zależy także od popytu, a więc tańsze bilety można dostać w mniej zatłoczonych terminach, np. w połowie tygodnia. Dlatego też, widząc wolne miejsce w cenie, która nam odpowiada, powinniśmy je od razu wykupić, ponieważ później może ona już nie być tak korzystna!

 


Jak dokonać rezerwacji?


Poniżej znajduje się 10 kroków, które pomogą w kupieniu biletu:


 


1.      Należy wejść na stronę www.easyJet.com i wybrać język, w którym chcemy aby strona była wyświetlana.


 


2.      Formularz rezerwacji znajduje się na stronie głównej: trzeba wybrać miejsce i datę wylotu i przylotu. Można także wskazać liczbę pasażerów oraz – ewentualnie – lecące z nami dzieci i/lub niemowlęta. Naciskamy przycisk „Szukaj połączeń!”.


 


3.      Po zapoznaniu się z ofertą, określamy datę i czas przelotu/ów. Zaznaczamy kropką nasz wybór i naciskamy przycisk „Kolejny krok”. Teraz zostanie wyświetlona całkowita cena biletu (wraz z podatkiem i opłatami lotniskowymi). Będzie można również ubezpieczyć się i zapoznać z usługami, jakie są dostępne dla tego konkretnego połączenia, np. online check-in czy Ekpresowy Boarding.


 


4.      Gdy planujemy podróż z dodatkowym bagażem, jest on cięższy niż dozwolone 20 kg, chcemy przewieźć sprzęt sportowy itp., konieczne będzie uregulowanie dodatkowej opłaty. W przypadku sprzętu sportowego, jest to stała kwota, ale w przypadku kolejnej sztuki bagażu można zaoszczędzić nawet połowę tej sumy, jeśli zapłaty dokona się online (należy zaznaczyć liczbę sztuk i zatwierdzić przyciskiem „Dodaj opłatę za bagaż”). Opłata ta nie zwiększa limitu ulgi bagażowej wynoszącej 20 Kg. Ostatecznie za nadbagaż pasażer płaci przy odprawie.


 


5.      W kolejnym kroku należy zalogować się do serwisu easyJet.com (jeśli ktoś posiada tam konto) lub nacisnąć przycisk „Kontynuuj bez logowania”. Następnie wpisujemy dane pasażera oraz szczegóły płatności.


 


W przypadku płatności dokonywanych kartą debetową lub kredytową Visa, MasterCard, Diners Club, American Express, UATP/Airplus, ELV lub Maestro/Switch, za wyjątkiem kart Carte Bleue i Visa Electron, zostanie pobrana stosowna prowizja.


 


Potwierdzamy transakcję i naciskamy przycisk „Zarezerwuj”.


 


6.      Pojawi się strona z informacją o szczegółach lotu: godziną, ceną i – co najważniejsze – numerem rezerwacji. To samo potwierdzenie zostanie wysłane na nasz adres e-mail. W easyJet nie ma papierowych biletów. Przy odprawie (check-in) wystarczy, że pokażemy dowód osobisty lub paszport, a obsługa lotniska odszuka rezerwację. (Na wszelki wypadek można jednak wziąć wydrukowaną stronę z informacją o locie.)


 


7.      Na niektórych kierunkach, możliwy jest online check-in dla osób, które podróżują wyłącznie z bagażem podręcznym. Wystarczy, że najpóźniej na 60 dni przed datą wylotu wejdą na stronę www.easyJet.com i klikną na „Mój easyJet.com” (prawy, górny róg). Aby się zalogować należy podać adres e-mail, hasło oraz numer rezerwacji. Tam, po odprawieniu się w systemie online, należy wydrukować swoją kartę pokładową. Po przybyciu na lotnisko osoby te udają się bezpośrednio do stanowiska kontroli bezpieczeństwa i do wejścia.


 


W ten sposób można zaoszczędzić czas, ponieważ przy wejściu należy być jedynie 15 minut przed odlotem, nie zaś 40 minut tak, jak jest to wymagane przy tradycyjnej odprawie.


 


8.      Co więcej, wchodząc do „Mój easyJet.com” można dokonać zmian w rezerwacji: zmienić datę, godzinę odlotu czy nawet nazwisko pasażera! Trzeba się jednak liczyć z dodatkowymi opłatami z tego tytułu.


 


W przypadku rezygnacji z biletu, zawsze można domagać się zwrotu podatków lotniskowych na swoje konto bankowe.


 


9.      Aby zapewnić sobie dostęp do cennej informacji (np. różnych promocji, nowych połączeń i usług dodatkowych), korzystnie jest zamówić subskrypcję Newslettera „eOffers”.


 


10.  Miłego lotu!


 


 


Źródło: easyjet.com


/Luke/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 13 524

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie