Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Popiół wulkaniczny znów zatrzymuje loty

12 maja 2010

Popiół wulkaniczny z Islandii będzie utrzymywał się do jutra na południowym zachodzie Europy, twierdzą meteorolodzy. Możliwe zamknięcie kolejnych lotnisk w tym w Hiszpanii i Portugalii.

Be Sociable, Share!


Ryanair Holdings Plc i EasyJet Plc byli wśród przewoźników, których loty uziemił pył wulkaniczny. Algarve, turystyczne centrum Faro jest zamknięte aż do północy, w tym również Sewilla. Zakłucenia wysepują równiez na trasach podróży do Francji i Gibraltaru.

Niebezpieczny poziom popiołu rozciąga się od Wysp Kanaryjskich w całej Hiszpanii i Portugalii, aż do Pirenejów, w zależności od trasy lotu, informuje Eurocontrol. EasyJet powiedział dziś, że koszty wynikające z erupcji wulkanu Eyjafjallajökull w Islandii, w dniu 14 kwietnia mogły już wynieść nawet 75 milionów funtów (112.000.000 dolarów).


Baleary


Eurocontrol udostępni najnowsze prognozy na godzine 23 czasu londyńskiego, pokazując niebezpieczne stężenia popiołu rozciągnięte tysiące mil na południe od Islandii, na zachód od Wysp Brytyjskich. Z odgałęzieniem na południowym krańcu i rozszerzeniem na północny wschód przez Maroko i na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Może też być cięzko z lataniem w środkowych Włoszech.


Na ośmiu hiszpańskich lotniskach nie odbywaja się loty, łącznie 282 - poinformowała na swojej stronie internetowej Agencja kontroli ruchu lotniczego Aena. Terminale w Sewilli, Jerez i Badajoz w południowej części kraju są zamknięte, wraz z pięcioma pasami lądowania na Wyspach Kanaryjskich. Iberia Lineas Aereas de Espana SA znalazł się wśród przewoźników, które również ucierpiały na skutek wstrzymanych lotów.


Na podstawie Bloomberg

Be Sociable, Share!

Wizyt: 221

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie