Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ponad 21 mln pasażerów na polskim niebie

9 marca 2012

W 2011 r. polskie porty lotnicze obsłużyły 21 711 135 pasażerów, o 6,1% więcej niż rok wcześniej. W porównaniu do portów regionalnych, większą dynamikę wzrostu ruchu zanotował Port Lotniczy Chopina w Warszawie, przez co jego udział w przewozach pasażerskich w Polsce.

Be Sociable, Share!


Ponad 21 mln pasażerów na polskim niebie

W 2011 r. polskie porty lotnicze obsłużyły 21 711 135 pasażerów, o 6,1% więcej niż rok wcześniej. W porównaniu do portów regionalnych, większą dynamikę wzrostu ruchu zanotował Port Lotniczy Chopina w Warszawie, przez co jego udział w przewozach pasażerskich w Polsce wzrósł z 42% w 2010 do 43% w 2011 roku. Mniej niż liczba pasażerów wzrosła liczba operacji, co oznacza, że polskie porty obsłużyły samoloty o średniej pojemności większej niż w 2010 roku.
Należy zwrócić szczególną uwagę na bardzo duży wzrost przewozów wewnątrzkrajowych. W 2011 roku polskie porty lotnicze obsłużyły 2 264 118 pasażerów podróżujących w rejsach wewnętrznych, czyli o 20% więcej niż rok wcześniej. Dla porównania przewozy międzynarodowe wzrosły w tym czasie o 6%.
W rejsach regularnych, w 2011 roku, tak samo jak rok wcześniej, Polacy najchętniej podróżowali do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Irlandii i Francji. Wśród miast największym powodzeniem cieszyły się natomiast Londyn, Frankfurt i Monachium. W ramach połączeń czarterowych Polacy mniej chętnie odwiedzali Egipt, co było spowodowane niestabilnością w tym rejonie świata. Najchętniej wybierali natomiast Turcję i  Grecję. Najbardziej preferowanymi kierunkami czarterowymi były Antalya, Hurghada oraz Heraklion.

Szczegółowe statystyki: http://www.ulc.gov.pl/_download/wiadomosci/03_2012/porty_2011.pdf

Be Sociable, Share!

Wizyt: 126

Tagi: ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie