Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Polskie lotniska wydadzą 7 mld zł na inwestycje

6 grudnia 2007

Największe inwestycje na lotniskach będą realizowane w miastach, gdzie mają się odbyć mecze podczas Euro 2012. Porty lotnicze w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu mają najbardziej ambitne plany – podaje firma badawcza PMR. Ogółem, polskie lotniska do roku 2013 mają wydać ponad 7 mld zł.

Be Sociable, Share!


Jeszcze przed Euro 2012 ma powstać nowy terminal na podkatowickim lotnisku w Pyrzowicach. Będzie on miał przepustowość 5 mln pasażerów rocznie, co łącznie da możliwość obsługi 9 mln pasażerów.

Ma też powstać kilka nowych lotnisk. Niemal pewne jest powstanie portów w Modlinie, Lublinie i Białymstoku. Możliwe jest także pojawienie się nieco mniejszych lotnisk regionalnych pod Opolem i Koszalinem. Możliwe, że te wszystkie projekty będzie współfinansować Unia.


Polski rynek lotniczy w ostatnich latach bije rekordy, jeśli chodzi o wzrost liczby obsłużonych pasażerów. W opinii analityków, ten rok nie będzie wyjątkiem, a liczba obsłużonych pasażerów wyniesie ponad 19 mln. Najszybszy rozwój odnotowują lotniska regionalne: Wrocław, Gdańsk, Kraków czy Katowice.


W tym roku po raz pierwszy Okęcie obsłuży mniej niż połowę wszystkich pasażerów odprawionych w Polsce Jest to spowodowane m.in. dynamicznym rozwojem tanich linii lotniczych w portach regionalnych oraz problemami z otwarciem nowego terminalu. W kolejnych latach porty regionalne będą zwiększały swoją przewagę nad lotniskiem w Warszawie.


Na podstawie PAP
/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 622

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie