Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Polskie lotnictwo wyhamowało

5 marca 2009

Warszawa, 5 marca 2009 r. – polskie porty lotnicze kontynuują ujemną dynamikę wzrostów z IV kwartału ubiegłego roku. W styczniu br. obsłużono 1 mln 205 tys. pasażerów o 170 tys. mniej niż w analogicznym okresie 2008 r.

Be Sociable, Share!


Urząd Lotnictwa Cywilnego nie przewiduje znaczącej poprawy wyników w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Pierwszych pozytywnych tendencji można się spodziewać dopiero w IV kwartale bieżącego roku.

W styczniu najsłabiej radziło sobie – do tej pory najbardziej stabilne – lotnisko warszawskie z dynamiką ujemną na poziomie 18% (podczas gdy cały rynek przewozów pasażerskich spadł o około 12%).


Najlepiej z kolei wypadły lotniska najmniejsze tj. Łódź (+28%), Bydgoszcz (+25%) oraz Szczecin (+24%). Ogólnie porty regionalne zwiększyły swój udział w rynku do 56%.


Spośród portów regionalnych wiodącymi pod względem liczby obsłużonych pasażerów są lotniska w Krakowie (165 tys.), Katowicach (140 tys.) oraz Gdańsku (126 tys.)


Należy podkreślić, że rynek polski nie wyróżnia się na tle rynku europejskiego, na którym to globalnie w styczniu również zanotowano wyraźne spadki.

ULC


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 511

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie