Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Polska zagłębiem lotniczym Europy Środkowej?

11 kwietnia 2006

W 2005 roku polskie lotniska obsłużyły 11,5 mln pasażerów, czyli o 31 proc. więcej niż w 2004 roku. To największy wzrost w Europie. Rynek jest kilkakrotnie większy niż w Czechach czy na Węgrzech i będzie rósł bardzo szybko.

Be Sociable, Share!


„Polska ma największe szanse na to, by stać się centrum przewozów lotniczych w tej części Europy.” – powiedział “Gazecie” Jozsef Varadi, prezes Wizzair. Wizzair ma w Polsce już trzy bazy. Chcemy, żeby nasza linia pokrywała cały kraj – dodał prezes Varadi


Bardzo prawdopodobne, że Michael O’Leary-szef Ryanair ogłosi plany utworzenia bazy przewoźnika w Polsce. Po to, by nie zostać w tyle za konkurencją.


„Polska ma wszystkie niezbędne warunki, by baz powstawało coraz więcej Wzrost rynku jest niesamowity, chcemy z niego skorzystać i jestem pewien, że znajdziemy wielu naśladowców. Baza w Polsce się opłaca” – to opinia Bjorna Kjosa, prezesa Norwegian, największej skandynawskiej taniej linii, która już założyła bazę w Warszawie. Warszawska baza Norwegian ma zatrudniać 200 osób. Teraz pracuje w niej już sto kilkadziesiąt.


Prezesi lotnisk są zadowoleni z takich decyzji linii lotniczych. Walczą nie tylko o to, by tanie linie otwierały nowe połączenia lotnicze, ale przede wszystkim – żeby zakładały na polskich lotniskach swoje bazy. Bo to oznacza, że samoloty linii nie tylko przylatują do Polski, ale u nas nocują, i że to z polskich miast konstruowane są siatki połączeń.


 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 913

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie