Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Polscy Olimpijczycy na pokładach samolotów LOT-u

Polscy Olimpijczycy na pokładach samolotów LOT-u

19 lipca 2012

W najbliższą niedzielę, 15 lipca na pokładzie samolotu PLL LOT, „Oficjalnego Przewoźnika Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Londyn 2012″ poleci do Londynu pierwsza grupa polskich olimpijczyków.

Be Sociable, Share!


Warszawa, 13 lipca 2012 roku – W najbliższą niedzielę, 15 lipca na pokładzie samolotu PLL LOT, „Oficjalnego Przewoźnika Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Londyn 2012″ poleci do Londynu pierwsza grupa polskich olimpijczyków. To już kolejne Igrzyska, podczas których LOT jest oficjalnym przewoźnikiem polskich sportowców.

Kadra polskich żeglarzy uda się z warszawskiego lotniska w rejs do Londynu w najbliższą niedzielę. W trakcie igrzysk LOT będzie przewoził na pokładach swoich samolotów reprezentantów wszystkich olimpijskich dyscyplin sportowych.
Polski przewoźnik, który od Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 roku, regularnie współpracuje z PKOL-em, specjalnie na tegoroczne igrzyska ozdobił jednego ze swoich Boeinów 737 okolicznościowym malowaniem „olimpijskim”. Na tylnej części kadłuba, po obu stronach samolotu Samolot Boeing 737 o rejestracji SP – LLG został umieszczony oficjalny tytuł LOT-u jako „Przewoźnika Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Londyn 2012″ oraz symbol Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Projekt tego malowania został zaprezentowany podczas podpisania umowy o partnerstwie polskiego przewoźnika z PKOL-em w maju br.

Wspieranie narodowej kadry olimpijskiej to piękna tradycja PLL LOT a Igrzyska Olimpijskie, należąc do najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie, są doskonałą okazją do promowania Polski poza granicami naszego kraju. Jako narodowy przewoźnik jesteśmy dumni, że możemy w ten sposób wspierać polskich sportowców – mówi Przemysław Książczyk, Prokurent ds. Marketingu i Obsługi Klienta PLL LOT S.A.

Samolot w „olimpijskich” barwach będzie wykonywał rejsy w czasie trwania Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Z wyrazami szacunku,
Biuro Prasowe PLL LOT

Be Sociable, Share!

Wizyt: 283

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie