Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Z Europy

Polecimy do Azji za 100 dolarów

3 stycznia 2007

Niebawem ma ruszyć pierwsze tanie połączenie Azji z Europą. AirAsia ma poleciec z Londynu do Kuala Lumpur. Informacje malezyjskich mediów o możliwości zawarcia aliansu przez tanie linie lotnicze EasyJet, AirAsia i Virgin oznaczają, że szykuje sie rewolucja w podróżach lotniczych po świecie.

Be Sociable, Share!


Macierzystym portem AirAsia jest Kuala Lumpur. Stąd można dostać się do większości ważnych miast w Azji Południowo-Wschodniej. AirAsia jest bardzo dochodowym przewoźnikiem, a niektóre swoje bilety sprzedaje po 27 centów amerykańskich. Według dziennika „Star”, wychodzącego w stolicy Malezji, AirAsia planuje przedłużenie swoich tras do Sydney w Australii.

Na rynku australiskim natomiast drugim co do wielkości przewoźnikiem jest Virgin Blue, tania linia należąca częściowo do brytyjskiego miliardera Richarda Bransona.

W zamian za wpuszczenie Malezyjczyków na europejskie i australijskie lotniska EasyJet i Virgin uzyskają dostęp do nowego taniego lotniska w Kuala Lumpur. Efektem tych porozumień może być poważny spadek cen biletów na trasach między Europą, Azją i Australią. Jak podaje „Star” bilet na przelot AirAsia z Kuala Lumpur do Londynu może kosztować od 300 ringgitów (85 dol.) do 2500 ringgitów (710 dol.) Dotychczas najtańszy dostępny bilet bez przesiadek na tej trasie kosztował ponad 1100 dolarów.

Na razie szefowie przewoźników odmawiają jakichkolwiek komentarzy co do wspólnych planów.

EasyJet już lata z Warszawy do Luton. Przy dużym szczęściu na jego stronach można kupić bilet na trasie Warszawa – Luton – Warszawa za ok. 100 złotych. Wczoraj za taką cenę można było jednak polecieć dopiero w maju. Gdy samoloty AirAsia zaczną lądować w Londynie, Polacy zyskają tanie połączenie z Azją z jedną przesiadką.

/KY/ na podstawie Rzeczpospolitej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 774

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie