Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Połączenia z Berlinem

29 czerwca 2009

Redakcja Air Europa informowała już o bezpośrednich połączeniach z Polski do Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii i Włoch. Okazało się, że nie do wszystkich krajów są wygodne połączenia lotnicze, do części z nich znacznie wygodniej jest podróżować z przesiadką.

Be Sociable, Share!


Jednym z najważniejszych miejsc na europejskiej mapie podróży powietrznych jest Berlin. Położone nie tak daleko od granicy Polski niemieckie miasto oferuje najwięcej połączeń lotniczych w tej części Europy. Tylko w maju br. berlińskie lotniska Tegel i Schoenefeld obsłużyły 1 830 371 pasażerów. W niniejszym artykule przyjrzymy się połączeniom oferowanym przez te porty lotnicze. Wkrótce kolejna część…

Do Austrii z Berlina możemy polecieć w cztery miejsc. Do stolicy, Wiednia, połączenia oferuje czterech przewoźników: Air Berlin, Austrian, Lufthansa i Syrian Air. Samoloty niemieckiej taniej linii lotniczej (Air Berlin) każdego dnia wykonują po kilka rejsów na tej trasie. Ceny nie są za wysokie, na lot trzeba przygotować minimum 234 euro (za osobę dorosłą, bilet w jedną stronę). Lufthansa na tej samej trasie wykonuje loty również codziennie a cena biletu kształtuje się w zależności od dnia od 748 zł do nawet 2500 zł. Austrian również wykonuje loty każdego dnia, najtańszy bilet to koszt 640,66 euro. Ostatni z przewoźników, Syrian Air , który z Berlina do Wiednia lata dwa razy w tygodniu, a ceny kształtują się od 794,59 euro. Z Berlina do Salzburga dolecimy tylko z jednym przewoźnikiem – niemieckimi liniami lotniczymi TUIfly. Bilet kosztuje najmniej około 100 euro. Z tą samą firmą polecimy również do Klagenfurtu w cenie ponad 100 euro za bilet w jedną stronę. Do Graz polecimy z Intersky polecimy pięć dni w tygodniu. Bilety kosztują około 100 euro.


Z Berlina możemy samolotem wybrać się na Barbados, do miejscowości Bridgetown. Samolotami Condor możemy polecieć tam tylko w piątek płacąc minimum 404 euro za lot.


Bezpośrednie połączenia pomiędzy Berlinem a Belgią dotyczą tylko lotów do Brukseli. Na tej trasie konkuruje ze sobą trzech przewoźników: easyJet, Lufthansa i Brussels Airlines. Tania linia lotnicza easyJet wykonuje loty codziennie, a cena za bilet kształtuje się od nawet 24,99 euro do ponad 101,99 euro. W Brussels Airlines  najtańszy bilet to koszt już 190,66 euro. Narodowy niemiecki przewoźnik proponuje codzienne loty na tej trasie w cenie od 606 zł do 1111 zł.


Z Berlina możemy dolecieć także do Mińska (Białoruś) czy do Sarajewa (Bośnia i Hercegowina). Loty do Mińska oferują linie lotnicze Belavia. Połączenia do Bułgarii (Sofii) realizuje za to Bulgaria Air, która oferuje połączenie w cenie około 266 BGN.


Połączenia do Brazylii realizuje tylko linia Kondor. Samolotami tego przewoźnika dolecimy do Belo Horizonte, Brasilia, Fortalezy, Natala, Rio de Janeiro, Salvadoru oraz Sao Paulo. Do pierwszego miejsca możemy polecieć dwa razy w tygodniu, w środy za cenę od 549 euro wzwyż. Do Brasilia maszyny latają również w środy i soboty, a jedna podróż kosztuje od 569 euro wzwyż. Do Fortalezy połączenia obsługiwane są dwa razy w tygodniu a przelot na tej trasie wynosi minimum 514 euro. Loty do Rio de Janeiro to koszt minimum 489 euro, do Salvadoru 403 euro, a do Sao Paulo – 539 euro. Loty wykonywane są w środy i soboty.


Do Chorwacji ze stolicy Niemiec możemy polecieć aż w pięć miejsc. Tylko na jednej trasie lata dwóch przewoźników, na pozostałych – tylko germanwings. Na trasie do Dubrownika konkurencję zapewnia easyjet, który lata trzy razy w tygodniu (wtorki, czwartki i niedziele), a bilet to koszt minimum 26,99 euro. Germanwings na tej samej trasie proponuje loty dwa razy w tygodniu, w czwartek i niedziele za minimum 47,41 euro. Do Pula maszyny latają we wtorki i czwartki, a cena wynosi minimum 37,41 euro. Samoloty do Splitu latają codziennie z wyłączeniem niedziel za 86,42 euro. Do Zadaru połączenia wykonywane są cztery razy w tygodniu; poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty, w cenie zaczynającej się od 47,41 euro. Loty do Zagrzebia wykonywane są sześć razy w tygodniu, w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Oferta zaczyna się od 79 euro.


W okresie wakacyjnym dużą popularnością cieszą się połączenia Berlina i Cypru. Samoloty linii Condora oferują loty w dwa miejsca, do Larnaki i Pafosu. Loty do Larnaki wykonywane są dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i wtorki w cenie od 99 euro. Połączenia z Pafosem są realizowane tylko we wtorki w cenie 129 euro.


Ze stolicy Niemiec polecimy do stolicy Czech narodowymi czeskimi liniami lotniczymi CSA. Przewoźnik zabierze nas codziennie za około 12 970 koron czeskich.


Do Danii i na Dominikanę polecimy niemieckimi liniami lotniczymi Condor. Do Kopenhagi polecimy za około 600 zł, dużo droższe są loty na Dominikanę. Do Puerto Plata samoloty latają dwa razy w tygodniu we wtorki oraz w piątek. Koszt biletu to minimum 554 euro. We wtorek, w środę i w sobotę polecimy do Punta Cana za minimum 664 euro. Loty do Samany wykonywane są raz w tygodniu, ta egzotyczna podróż to wydatek minimum 319 euro (specjalna oferta). Ostatni dominikański kierunek to Santo Domingo Las Americas. Wyloty z Berlina realizowane są dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. W specjalnej promocji bilety można kupić nawet w cenie 369 euro.


Kolejnym wakacyjnym kierunkiem jest Egipt. Z Berlina możemy podróżować zarówno do Hurghady, Kairu, Luksoru jak i Szarm El-Szejk. Połączenie do Hurghady jak i do Szaarm El-Szejk realizuje dwóch przewoźników: Air Berlin oraz Condor. Samoloty Condora do Hurghady realizowany jest dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i we wtorki. Koszt połączenia to minimum 239 euro. W specjalnej ofercie bilety można kupić nawet o 100 euro mniej. Air Berlin lata trzy razy w tygodniu, w poniedziałek, czwartek i niedzielę, a cena za bilety zaczyna się od 171 euro. Do Szaarm El-Szejk Air Berlin lata tylko raz w tygodniu, we wtorki. Cena tego połączenia to minimum 136 euro. Niemiecka tania linia lotnicza lata również do Luksoru. To połączenie realizowane jest w czwartki za minimum 141 euro. Konkurentem w lotach na trasie Berlin – Luksor jest TUIfly, którego samoloty latają również do Egiptu.


W kolejnym materiale Air-Europa kolejna część połączeń z Berlina. Zapraszamy do lektury!

Air-Europa.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 312

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie