Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Polacy stracą Air Polonię…i na Air Polonii

9 marca 2005

Tajemniczy inwestor ze Stanów Zjednoczonych chce 100-proc. udziału w spółce Air Polonia. Dotychczasowi właściciele dowiedzieli się, że ich udział w nowej strukturze nie wchodzi w grę. Wszystko wskazuje jednak na to, że nowa Air Polonia nie odda pieniędzy oszukanym pasażerom.

Be Sociable, Share!


Air Polonia zawiesiła rejsy 5 grudnia ub. r. zostawiając na lodzie ok. 50 tys. pasażerów. Firma była o włos od upadku, kiedy nagle pojawił się tajemniczy inwestor ze Stanów Zjednoczonych. Do dzisiaj jednak nie podpisano żadnej umowy, a nazwa inwestora pozostała tajemnicą. Udziałowcy Air Polonii wycofali jednak z sądu wniosek o upadłość.

Co mają zrobić pasażerowie, którzy zapłacili za bilety na lot z Air Polonią? Najpierw swoich praw należy dochodzić w Air Polonii, radzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. „Należy najpierw wysłać listem poleconym reklamację z dokładnym opisem usługi, której nie wykonano i żądanego zadośćuczynienia. Firma ma dwa tygodnie na odpowiedź. Jeśli nie zmieści się w tym terminie, możemy poskarżyć się powiatowemu rzecznikowi praw konsumentów” – informuje Małgorzata Cieloch z biura prasowego UOKiK.

UOKiK może wszcząć postępowanie w sprawie łamania zbiorowego interesu konsumentów jeśli pojawi się więcej skarg. Na razie do Urzędu nie trafiła ani jedna skarga na Air Polonię.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Puls Biznesu

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 332

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie