Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Polacy mało latają

Polacy mało latają

17 października 2005

Mimo, że od dłuższego czasu obserwujemy wzrost tendencji do korzystania z oferty linii lotniczych, Polacy wciąż są jednym z najrzadziej latających narodów w Europie.

Be Sociable, Share!


Przeprowadzone przez spółkę PCM badania dają odpowiedź na pytanie, jak często konsumenci korzystają z usług przewoźników, w jaki sposób i z jakim wyprzedzeniem kupują bilety lotnicze, na jakich trasach podróżują i jakie lotniska w Polsce cieszą się największą frekwencją.

Na podstawie badań ponad 100 tys. osób korzystających z linii lotniczych rysuje się obraz społeczeństwa, które lata co prawda coraz więcej, ale wciąż jest daleko w tyle w porównaniu z innymi nacjami w Europie.

Aż 63 proc. ankietowanych odpowiedziało, że w ogóle nie korzysta z usług linii lotniczych, a jedna czwarta przyznała, że korzysta z nich rzadziej niż raz w roku. Jednocześnie większość z nich (82 proc.) przyznała, że są to podróże prywatne.

Polacy najczęściej kupują bilety w biurze linii lotniczych (72 proc.), ale coraz częściej także przez Internet – ponad 10 proc. ankietowanych. Jednocześnie aż 80 proc. pytanych odpowiedziało, że nie korzysta z promocji linii lotniczych.

PK na podst. www.wirtualnemedia.pl.  

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 182

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie