Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Podwoiła się liczba skarg na linie lotnicze

11 grudnia 2007

W ciągu ubiegłego roku dwukrotnie wzrosła liczba skarg składanych przez pasażerów na linie lotnicze – wynika z informacji Europejskich Centrów Konsumenckich. Z raportu wynika, że w 2006 roku pasażerowie zgłosili do ECK 2979 skarg, czyli 98 proc. więcej niż rok wcześniej.

Be Sociable, Share!


Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich odnotowała w 2006 roku 4901 zgłoszeń od klientów linii lotniczych, z czego 39 proc. stanowiły prośby o informację, a 61 proc. skargi. Najwięcej skarg było związanych z bagażem (33 proc.) oraz z odwołaniem lotu (26 proc.). Polubowne rozwiązanie udało się wypracować w przypadku 42 proc. skarg, 17 proc. spraw pozostawało otwartych w chwili sporządzania raportu.

Warszawski oddział ECK w 2006 r. zanotował 223 zgłoszenia dotyczące linii lotniczych. Ponad połowa skarg dotyczyła zagubionego, opóźnionego lub zniszczonego bagażu. W roku bieżącym bagażu dotyczy już 80 proc. skarg


Zgłoszenia, które napływają do ECK, to tylko część wszystkich problemów pasażerów z liniami lotniczymi. Część skarg napływa także do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, rzeczników konsumentów, sądów bądź instytucji powołanych do polubownego rozwiązywania sporów. Tylko w 2007 do ULC wpłynęło ponad 1000 spraw.


W 2007 Komisja Ochrony Praw Pasażerów przeprowadziła kontrole w portach lotniczych, mające na celu sprawdzenie, czy przewoźnicy lotniczy przestrzegają przepisów unijnych dotyczących praw pasażerów.


Na podstawie PAP
/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 604

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie