Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Podróżowanie samolotem jest tańsze niż samochodem

27 kwietnia 2009

Wakacyjna podróż samolotem może być tańsza nawet o połowę od podróży samochodem. Wszystko przez to, że ceny benzyny za granicą są wyższe niż w Polsce, co jeszcze potęguje słaby złoty. Najlepiej wyszli ci, którzy zarezerwowali tanie bilety lotnicze już kilka miesięcy temu.

Be Sociable, Share!


Litr paliwa do samochodu jest w Niemczech aż o 1,74 zł droższy niż w Polsce. Mimo, że ceny paliwa w Europie w ciągu ostatniego roku znacznie spadły, to jednak wciąż jest ono droższe niż w Polsce. Jedną z przyczyn jest słabsza niż rok temu złotówka. 

Mimo że linie lotnicze także podnoszą ceny biletów (np. zwiększają się opłaty lotniskowe, przybywa dodatkowych opłat na pokładach), to podróże na wakacje mogą być tańsze niż samochodem. Np. samochodowa podróż dla dwóch osób do Turcji kosztuje tyle samo co samolotem. Przelot dla dwóch osób w dwie strony kosztuje od 2600 zł. Jadąc samochodem za samą benzynę zapłacimy od 1600 do 2100 zł. Do tej sumy trzeba jednak doliczyć opłaty za drogi, autostrady, mosty oraz koszty ewentualnych noclegów w podróży.


Na podstawie Gazety Prawnej/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 379

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie