Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Plany inwestycyjne Ryanair w Polsce

Plany inwestycyjne Ryanair w Polsce

17 lutego 2005

Nie poprzestaniemy na Wrocławiu – deklaruje Michael O’Leary, prezes linii Ryanair. Przewoźnik zapowiada ekspansję na polskim niebie, nowe kierunki lotów, nowe porty, a być także bazę dla swoich maszyn.

Be Sociable, Share!


Na swój pierwszy lot z Wrocławia Ryanair sprzedał już 15 tys. biletów. Codzienne loty zaczną się 24 marca. „W tym roku będziemy mieli 100 tysięcy pasażerów – powiedział Michael O’Leary, podczas konferencji prasowej na wrocławskim lotnisku.

Na razie polscy pasażerowie będą mieli do dyspozycji 5 tys. darmowych biletów w ramach otwierającej kampanię promocji. Na początku przyszłego roku Ryanair prawdopodobnie uruchomi kolejne połączenia z polskimi miastami. Wszystko zależy od tego, jakim zainteresowaniem będzie cieszyło się połączenie z Wrocławiem.

W Polsce Ryanair zatrudni 100 osób – pilotów, personel samolotów, pracowników na lotnisku. W całej Europie firma obsługuje 220 połączeń lotniczych i dwanaście baz w portach lotniczych. Rocznie spółka przewozi 27,5 mln pasażerów.

Jeżeli pierwsze kroki Ryanair w Polsce okażą się pomyślne dla firmy, rozważana jest możliwość wybudowania we Wrocławiu bazy do obsługi lotów w Europie Środkowej i Wschodniej. Będzie to inwestycja rzędu 250 mln USD. Ostateczna decyzja ma zapaść za 2-3 lata.

Bilety na trasie Wrocław – Londyn będą kosztować 10 – 40 euro bez opłat lotniskowych. Połączenie z Londynem będzie czwartym międzynarodowym połączeniem z Wrocławia, skąd można obecnie polecieć do Frankfurtu n. Menem, Monachium i Kopenhagi.

Władze Wrocławia deklarują chęć uruchomienia nowych połączeń międzynarodowych. Ponadto chcą rozbudować lotnisko o drugi pas startowy i nowy terminal. Gmina Wrocław jest udziałowcem spółki Port Lotniczy Wrocław SA.

W pierwszym roku działalności w naszym kraju Ryanair chce przewieźć 100 tys. osób. Zapowiadane są także dalsze redukcje cen biletów. Prezes firmy zapowiedział jednak, że nie będzie się ona stosowała do wchodzącego właśnie rozporządzenia UE o rekompensatach dla pasażerów. „Jeśli kupujący zapłacił za bilet kilka euro, to trudno, byśmy zwracali mu wielokrotnie więcej” – powiedział Michael O’Leary.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 496

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie