Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Pionierskie połączenie krajowo-międzynarodowe

25 lutego 2008

Tanie linie lotnicze Jet Air od przyszłego tygodnia będą wykonywały połączenie z Katowic do Berlina i Kopenhagi, z międzylądowaniem w Bydgoszczy. Będzie to pierwsze połączenie tego typu w Polsce. Poprzednio przepisy nie pozwalały łączyć ruchu międzynarodowego z krajowym.

Be Sociable, Share!


Już od stycznia przewoźnik lata na trasie Katowice-Bydgoszcz. Od marca, po wejściu w życie zasad strefy Schengen do ruchu lotniczego, będzie można wykonywać krajowo – międzynarodowe połączenie. Do tego czasu pasażerowie z Katowic będą musieli opuścić samolot w Bydgoszczy, a za chwilę, po odprawie międzynarodowej, ponownie do niego wsiąść. Potrwa to najwyżej 25 minut. Natomiast po 30 marca w ogóle nie będą musieli wysiadać, a do samolotu dosiądą się podróżni z Bydgoszczy.

Zostanie zmieniony rozkład lotów z katowickiego lotniska. Dotychczas samoloty z Katowic latały do Bydgoszczy we wtorek i środę. Od przyszłego tygodnia będą latać w czwartek (z dalszym lotem do Berlina) i w piątek (do Kopenhagi). Także w piątek możliwe będzie połączenie Berlin-Katowice.


Funkcjonujące od stycznia połączenie lotnicze między Katowicami a Bydgoszczą to pierwsze w Polsce połączenie między portami regionalnymi, z pominięciem Warszawy. Być może w przyszłości ruszy też trasa Katowice-Gdańsk, z międzylądowaniem w Bydgoszczy. W styczniu przewoźnik rozpoczął loty z Bydgoszczy do Kopenhagi i Berlina. Wygląda na to, ze Bydgoszcz staje się dla linii tzw. minihubem, czyli miejscem przesiadkowym.


Na podstawie PAP


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 551

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie