Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Pilot jest pijany? To nic takiego…

6 lutego 2009

Pilot „w złej formie” wzbudził panikę wśród pasażerów samolotu z Moskwy do Nowego Jorku. – Oj, doprawdy. On tylko wciska guziki, a samolot leci sam. W najgorszym wypadku pilot może potknąć się w kokpicie – uspokajali przedstawiciele Aerofłotu.

Be Sociable, Share!


Zazwyczaj powitanie pilota uspokaja zdenerwowanych przed podróżą pasażerów. Ale kiedy 28 grudnia przemówił kapitan Aleksander Czeplewski pasażerowie wpadli w panikę i… zbuntowali się. Z trudem rozumieli słowa pilota wygłoszone, a raczej wybełkotanych w języku rosyjskim. Powitania po angielsku nikt nie był w stanie zrozumieć.

- To była moja pierwsza myśl: on jest pijany! Mówił tak niewyraźnie, że nie mogłam się zorientować, jaki to język – opowiada pasażerka Chatuna Kobiaszwili dziennikowi ”The Moscow Times”, który we wtorek opisał wydarzenie. Wątpliwości co do stanu zdrowia pilota nie rozwiały stewardesy, które albo całkowicie ignorowały skargi, albo straszyły pasażerów nakazem opuszczenia samolotu jeśli nie przestaną ”sprawiać kłopotów”.


Bunt przybierał coraz poważniejszą formę, na pokład wkroczył przedstawiciel Areofłotu z misją uspokojenia nastrojów. Ale jego zapewnienia, że samolot właściwie leci sam też nie przyniosły oczekiwanego skutku. Kapitan Czeplewski najpierw przez pół godziny w ogóle odmawiał opuszczenia kokpitu. Gdy w końcu wyszedł, miał czerwoną twarz i chwiał się na nogach.


- Siądę sobie cichutko w kącie. Mamy jeszcze trzech innych pilotów. Nawet nie dotknę przyrządów kontrolnych, obiecuję – usłyszeli zdumieni pasażerowie z ust swojego pilota. – Nie sądzę, że w Rosji jest jakaś osoba, która nie rozpoznałaby pijanego – podsumowała jedna z podróżnych, Katia Kuszner.


Zbuntowani pasażerowie spisali dokument, w którym podkreślili, że w ich mniemaniu pilot jest pijany. Interweniowali u załogi i przedstawicieli Aerofłotu. Pilota udało się wymienić dopiero po trzech godzinach.


Trzy tygodnie później linie Aerofłot przedstawiły komunikat, w którym poinformowały, że „tuż przed lotem pilot przeszedł udar, a alkomat nie wykazał obecności alkoholu w jego krwi”. Sam pilot oświadczył w rozmowie z gazetą ”Komsomolskaja Prawda”, że dzień przed feralnym lotem świętował swój 54. urodziny z przyjaciółmi, ale na pewno nic nie pił.


Na podstawie: Gazeta.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 449

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie