Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Pijany pasażer w Pyrzowicach

13 sierpnia 2008

Na lotnisku w Pyrzowicach wyproszono z pokładu samolotu pasażera, który pod wpływem alkoholu wszczynał awantury i zachowywał się agresywnie. Kapitan samolotu lecącego do Sztokholmu uznał, że pasażer stanowi zagrożenia dla pozostałych podróżnych.

Be Sociable, Share!


Krótko przed odlotem na pokład samolotu musiała wkroczyć grupa interwencyjna Straży Granicznej. Pasażer, który – jak się potem okazało – w wydychanym powietrzu miał 2,65 promila alkoholu – nie zamierzał łatwo rezygnować z podróży. Funkcjonariusze SG musieli go obezwładnić i założyć kajdanki.

Obserwacje służb lotniskowych wskazują, że stosunkowo często pasażerowie zachłystują się możliwością kupna w strefie wolnocłowej tańszego alkoholu, szczególnie podczas lotów poza Unię Europejską.


Statystyki mówią, że największym zagrożeniem dla lotu są właśnie pasażerowie. W marcu samolot z Frankfurtu do Kijowa lądował w Pyrzowicach, by wysadzić pijanego rosyjskiego marynarza. Mężczyzna awanturował się, żądając alkoholu. Niespełna cztery lata temu na podkatowickim lotnisku zakończyły się wczasy dla sześciorga mieszkańców Wielkopolski i Lubuskiego, którzy lecieli do Egiptu. Niedoszli wczasowicze za dużo wypili i awanturowali się na pokładzie.


Służby lotniskowe przestrzegają, że w podobny sposób może zakończyć się podróż każdego pasażera, który nadużyje alkoholu, dostępnego tanio w strefach wolnocłowych.


Na podstawie Gazety Wyborczej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 114

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie