Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Pierwszy dzień notowań SkyEurope w Wiedniu i w Warszawie

27 września 2005

Dzisiaj odbyło się pierwsze notowanie akcji SkyEurope Holding AG na giełdach w Warszawie i w Wiedniu. Cena emisyjna za akcję wyniosła 6 euro. Do notowań wprowadzono 20 milionów akcji, w tym 10 milionów akcji nowej emisji.

Be Sociable, Share!


Oferta obejmowała 10 milionów nowych akcji, 1,8 miliona istniejących akcji, jak również 1,18 miliona akcji w ramach opcji dodatkowego przydziału, umożliwiając Spółce osiągnięcie 120 milionów euro kapitalizacji rynkowej według ceny oferty. Wartość samej oferty wyniosła 78 milionów euro, z czego 60 milionów Euro nowego kapitału dla Spółki.

Dokapitalizowanie spółki pozwoli jej na dalszą ekspansję, wzmocnienie jej obecnej pozycji oraz rozbudowanie sieci połączeń.

Wchodząc na giełdę SkyEurope Holding AG, firma zarejestrowana w Wiedniu, będąca właścicielem SkyEurope Airlines odnotowała dzisiaj historyczne wydarzenie: SkyEurope jest pierwszą słowacką spółką notowaną na giełdzie Wiedniu, której akcje będą równocześnie notowane na giełdzie w Warszawie.

Akcje notowane będą w oznaczeniu „SKY”. Dyrektywa UE, która weszła w życie 1 lipca 2005 umożliwia dzięki tzw. paszportowaniu równoległe wprowadzenie do obrotu akcji zarówno w Austrii i Polsce.

Rozpoczynając dzisiejsze notowania SkyEurope stał się piątym przewoźnikiem nisko-kosztowym będącym spółką giełdową w Europie, oraz pierwszym w Europie Środkowej i Wschodniej.

Christian Mandl, założyciel SkyEurope, postrzega zakończony z sukcesem bookbuilding z ceną za akcję na poziomie 6 euro jako optymalny punkt rozpoczęcia przyszłej ekspansji, ale również pozytywny sygnał z rynków kapitałowych zwłaszcza w kontekście zakończonych z sukcesem rozmów z 89 inwestorami instytucjonalnymi z 9 krajów europejskich, – z których ponad połowa zakupiła akcje.

”W trwającej do teraz, początkowej fazie rozwoju, dzięki 27 milionom Euro kapitału pochodzącego z funduszy private equity, udało nam się stworzyć nie tylko cztery bazy w Polsce, na Węgrzech i Słowacji, lecz również przewieźć 2,4 miliona pasażerów i operować flotą 15 maszyn. Po Ofercie Publicznej firma ma dostępny ponad dwa razy większy kapitał w wysokości 60 milionów Euro, co pozwoli na dalszy rozwój firmy i poszerzenie w szybkim tempie sieci połączeń w Europie Środkowej i Wschodniej” – powiedział Christian Mandl.

Należy jednak przestrzec wszystkich chętnych do zakupu akcji SkyEurope. Inwestycje w akcje obarczone są dużym ryzykiem. Przed podjęciem decyzji o inwestycji w akcje inwestorzy powinni zapoznać się z Prospektem z dnia 7 września 2005 r. Akcje mają charakter specjalistyczny, a nabywać je i obracać nimi powinny wyłącznie osoby dysponujące wiedzą na temat zagadnień inwestycyjnych.

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 552

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie