Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Pierwsze połączenie z Katowic do Malmö

22 maja 2007

Wizz Air, największa nisko kosztowa linia lotnicza w Polsce uruchamia pierwsze i jedyne na Śląsku bezpośrednie połączenie z Malmö.

Be Sociable, Share!


Już 14 lipca Wizz Air otwiera nowe połączenie z lotniska w Pyrzowicach. Nowy kierunek to Malmö, miasto i port położone w południowej Szwecji na półwyspie Skania.„Zdecydowaliśmy się na otwarcie tego kierunku ze względu na dużą ilość zapytań ze strony pasażerów. Szwecja to kierunek popularny zarówno wśród osób podróżujących turystycznie jak i pracujących w tym kraju – czy to weekendowo czy sezonowo.” – mówi Natasa Kazmer, dyrektor ds. Komunikacji i Public Affairs w Wizz Air.W Szwecji pracuje około 12 tysięcy Polaków , niemal 1/3 z nich mieszka w Malmö i jego okolicach .
 „Coraz więcej Polaków podejmuje pracę w Szwecji. Większość sezonowych prac to zbieranie borówek, jagód i innych owoców czyli prace odbywające się w lecie” – dodaje Kazmer – „Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić nowy kierunek już w lipcu. Jednak przede wszystkim Skandynawia to jeden z najpiękniejszych rejonów świata, dlatego zainteresowanie lotami jest tak ogromne. Podróż do Malmo, dzięki położeniu w pobliżu Kopenhagi, stwarza Polakom możliwość zobaczenia 2 miast i tym samym 2 przepięknych krajów na raz”. 


Wizz Air lata już do Malmo z Warszawy i Gdańska.


 


Źródło: wizzair.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 662

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie