Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Pierwsze krajowe loty bez Warszawy

8 stycznia 2008

Linie lotnicze Jet Air uruchomią pierwsze krajowe połączenie lotnicze z pominięciem Warszawy. Od teraz będzie można polecieć bezpośrednio z Katowic do Bydgoszczy. Prawdopodobnie kolejną trasą będzie kurs Katowice – Gdańsk.

Be Sociable, Share!


Pasażerów zabiorą małe 18-miejscowe maszyny typu Jetstream 32. Linie Jet Air latają nimi z Bydogoszczy m.in. do Warszawy oraz Berlina. Bydgoszcz jest dla przewoźnika tzw. minihubem – miejscem, skąd pasażerowie lecący ze Śląska wkrótce będą mogli przesiąść się na loty do Kopenhagi i Berlina.   
Lotnisko w Pyrzowicach należy do liderów krajowego ruchu przewozów pasażerskich. W 2007 siatka połączeń lotniczych z Pyrzowic została znacznie poszerzona – liderem jest węgierska linia lotnicza Wizz Air, która otworzyła dziesięć nowych połączeń. PLL LOT oraz Centralwings uruchomiły po jednym nowym połączeniu, a debiutująca w Pyrzowicach w listopadzie linia Ryanair dwa.
W 2008 pyrzowickie lotnisko odprawi 2,6 mln pasażerów m.in. dzięki nowym kierunkom: Londyn-Gatwick, Warna (Wizz Air), Bydgoszcz (Jet Air) oraz zwiększeniu o 40 proc. częstotliwości operowania na dotychczasowych kierunkach przez największego przewoźnika w porcie – Wizz Air.

Na podstawie Rzeczpospolitej
/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 266

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie