Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Petrolot i Lot Catering sprzedane

Petrolot i Lot Catering sprzedane

31 grudnia 2012

21 grudnia Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę sprzedaży 49% udziałów w Petrolocie. Nabywcą jest PKN Orlen, który zwiększył do 100% swoje zaangażowanie w spółce. Pod młotek poszedł też Lot Catering.

Be Sociable, Share!


21 grudnia Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę sprzedaży 49% udziałów w Petrolocie. Nabywcą jest PKN Orlen, który zwiększył do 100% swoje zaangażowanie w spółce.

Petrolot to największa polska firma świadcząca usługi w zakresie zaopatrzenia statków powietrznych w paliwa lotnicze, magazynowania i obrotu paliwami lotniczymi. Dysponuje własną bazą magazynową o pojemności 22 000 m³ w 12 lokalizacjach na terenie Polski. Posiada także 48 autocystern i 134 cysterny kolejowe dla zabezpieczenia dostaw paliw do magazynów lotniskowych.

Transakcja jest zgodna z planami Orlenu w zakresie dalszego rozwoju sprzedaży paliwa lotniczego poprzez spółkę Petrolot. Zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Koncern kontroli nad spółką, wydał Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Pod młotek poszedł też Lot Catering.

Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. sprzedał austriackiemu DO&CO Aktiengesellschaft 100% udziałów LOT Catering. Umowę zbycia podpisano 21 grudnia 2012 r. Tym samym zakończył się, nie tylko sam finałowy proces sprzedaży spółki, ale także prowadzona przez RFG od 2011 roku intensywna restrukturyzacja LOT Cateringu.

Zakupem LOT Cateringu zainteresowane były duże firmy notowane na giełdach papierów wartościowych w Polsce i w Europie. Pod koniec maja bieżącego roku RFG opublikowało zaproszenia do negocjacji. Wstępne oferty złożyło sześć firm. Na sukces prywatyzacyjny Regionalny Fundusz Gospodarczy pracował od 2011 r. – czytamy w komunikacie  spółki.

Jak poinformowała Agnieszka Celińska Prezes Zarządu RFG S.A. transakcja zbycia udziałów gwarantuje wysoką stopę zwrotu z tej inwestycji dla Regionalnego Funduszu Gospodarczego.

- Sukces negocjacyjny i ostateczna sprzedaż LOT Cateringu potwierdzają, że przyjęliśmy właściwą strategię restrukturyzacji i rozwoju firmy. Udało nam się zbudować prężną spółkę o ugruntowanej marce, której wartość rynkowa, w stosunkowo krótkim czasie, znacznie wzrosła. Cały proces – od kupna, poprzez restrukturyzację aż do sprzedaży – przyniósł RFG poważny zysk finansowy – mówi Agnieszka Celińska, prezes zarządu RFG S.A.

Regionalny Fundusz Gospodarczy jest spółką ze 100% udziałem Skarbu Państwa (dawna nazwa Huta „Częstochowa” S.A.).

Do&CO jest jednym ze światowych liderów w branży. Jest aktywna w niemal każdym segmencie usług cateringowych oferując m.in. catering lotniczy, i kolejowy. Firma prowadzi również restauracje, obsługuje hale odlotów oraz hotele. Spółka działa na rynku międzynarodowym. Jest obecna między innymi w Wiedniu, Nowym Jorku, Londynie, Frankfurcie, Monachium, Istambule i Barcelonie. Do&Co wraz z Turkish Airlines jest właścicielem Turkish Do&Co operującej w całej Turcji, w tym w Ankarze, Antalyi, Izmirze, Bodrumie i Trabzonie skąd obsługuje ponad 60 narodowych i międzynarodowych linii lotniczych, w tym British Airways, Air France, Asiana Airlines i Emirates. DO&CO jest grupą kapitałową notowaną na dwóch giełdach papierów wartościowych: wiedeńskiej oraz istambulskiej.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 424

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie