Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Pasażerowie rozgoryczeni, Wizz Air umywa ręce

2 lutego 2010

Nie milkną echa ubiegłotygodniowego incydentu z udziałem polskich pasażerów linii Wizz Air. Przez kilkanaście godzin byli oni przerzucani pomiędzy lotniskami, bez posiłków i informacji o przyczynach opóźnień i anulowania lotów. Przewoźnik zapowiedział, że nie zamierza wypłacać odszkodowań.

Be Sociable, Share!


Wylot z podbrukselskiego lotniska planowany był na godz. 20.55 w środę. Po wszystkich odprawach, tuż przed godz. 21, przy ostatniej bramce pasażerów poinformowano, że zamiast do samolotu powinni udać się do autokaru, którym przejadą do odległego o 100 km lotnisko w Liege. Po przybyciu na puste lotnisko o godz. 22, do godziny 1 w nocy pasażerowie czekali na wejście do samolotu. Nie wiadomo było natomiast, gdzie znajdują się bagaże – odnalazły się później przed budynkiem lotniska, wyrzucone przez kierowcę autokaru.Przez pierwszych pięć godzin pasażerowie nie mieli możliwości zakupu posiłków ani napojów, a mimo panującego na lotnisku zimna, linie nie zapewniły im nawet kubka ciepłej herbaty. Jak mówią rozgoryczeni klienci, nikt z przedstawicieli Wizz Air nie zainteresował się ich sytuacją. W grupie 200 pasażerów były matki z małymi dziećmi i osoby starsze.Kiedy wreszcie wpuszczono wszystkich do samolotu, po godzinie oczekiwania wyproszono pasażerów na oblodzoną płytę lotniska, skąd musieli znów udać się do terminala, ponieważ lot po raz drugi został anulowany.
Wiele następnych godzin zajęło załatwianie formalności związanych z zakwaterowaniem w hotelu. W końcu pierwszy pasażerowie mogli udać się do hotelu o 6 rano, a ostatnia grupa o 8 rano. Lot został przeniesiony na godzinę 12 w czwartek. O 9 rano nakazano wszystkim ponowne udanie się do autokarów, co oznacza, że część pasażerów w hotelu mogła odpocząć….całą godzinę.Pasażerowie nie kryją rozgoryczenia z powodu kompletnego braku zainteresowania ich sytuacją ze strony przewoźnika. Nikt nie zapewnił im posiłków i napojów. Natomiast już na pokładzie samolotu stewardesy rozpoczęły sprzedaż napojów i przekąsek.
Po kilku dniach przedstawiciele Wizz Air stwierdzili, że linia przewiduje żadnego odszkodowania ani zadośćuczynienia dla poszkodowanych pasażerów. Tymczasem według regulacji unijnych odszkodowanie za anulowany rok wynosi 250 euro. Ponadto przewoźnik powinien zapewnić każdemu pasażerowi możliwość wykonana dwóch bezpłatnych połączeń telefonicznych, wyżywienie oraz nocleg.


W opisywanej sytuacji linie Wizz Air nie zapewniły pasażerom posiłków, a nawet możliwości ich zakupu, ponieważ w środku nocy punkty gastronomiczne były zamknięte. Trudno też uznać, by Wizz Air zapewnił pasażerom nocleg w hotelu, skoro pobyt w hotelu trwał tylko od godziny 8 do 9 rano.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 518

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie