Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Pasażerowie nieświadomi przepisów dotyczących przewożenia bagaży

13 sierpnia 2008

Nowe badania ujawniły, że klienci linii lotniczych wciąż nie wiedzą jakie produkty mogą zapakować do bagażu podręcznego.

Be Sociable, Share!


W związku z rzekomym transatlantyckim spiskiem terrorystycznym z 2006 roku, ochrona lotnisk znaczącą zawęziła restrykcje dotyczące przewożenia płynów przez wszystkie angielskie lotniska.

Ale w dwa lata później, badania dokonane przez Expedię ujawniły, że 50% pasażerów przyznaje, że nie wiedzą co mogą, a czego nie mogą przewieźć w swoim bagażu podręcznym.


Ośmiu na dziesięciu podróżujących samolotem przyznaje, że zostało poproszonych o wyjęcie z bagażu przedmiotów zakazanych przez regulamin, a 10%-om skonfiskowano butelki z alkoholem.


A rzecznik lotniska Newcastle powiedział, że takie przedmioty są czasami niezwykle drogocenne, dlatego ich strata może bardzo zestresować ich właścicieli oraz może prowadzić do opóźnień w odlotach.


‘Najczęściej konfiskowane są butelki z wodą, olejkiem do opalania, perfumami, szamponami oraz tubki z pastą do zębów’, wyliczał rzecznik lotniska. ‘Jednakże, konfiskowane są również bardziej wartościowe rzeczy, jak butelki wina i inne alkohole, a również butelka wiekowego szampana warta 175 £’. 


Lotnisko Newcastle niedawno ujawniło, że ochrona lotniska codzienne konfiskuje około 400 l płynów od każdego pasażera.

Cheapflights News


/MG/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 754

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie