Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Pasażerowie nie chcieli lecieć samolotem bez skrzydła

6 listopada 2007

Pasażerowie wzniecili bunt na pokładzie samolotu linii SriLankan słysząc, że maszyna ma lecieć z odłamanym skrzydłem. Większość z nich nie zdecydowała się na lot, mimo zapewnień załogi, że skrzydło samolotowi właściwie nie jest potrzebne.

Be Sociable, Share!


Dwa tygodnie temu na londyńskim Heathrow Airbus A340 zderzył sie z Boeingiem 747 należącym do British Airways. W wyniku kolizji samolot linii SriLankan stracił fragment skrzydła. W wyniku wypadku wylot samolotu do Kolombo opóźnił się o 24 godziny. Pasażerom zapewniono nocleg w hotelu i zapewniono, że następnego dnia polecą inną maszyną. 

Jednak gdy pasażerowie weszli na pokład, okazało się, że mają lecieć tym samym uszkodzonym samolotem. Wygląd samolotu nie pozostawiał wątpliwości, ponieważ w wyniku kolizji maszyna straciła dwa metry skrzydła. Stewardessy próbowały przekonać pasażerów, że brak skrzydła niczym nie grozi, jednak część pasażerów w to nie uwierzyła i zrezygnowała z lotu.


Władze SriLankan Airlines po wydarzeniu zapewniły, że lot bez części skrzydła nie jest niebezpieczny, a końce skrzydeł służą wyłącznie aerodynamice i zmniejszaniu zużycia paliwa. – Bezpieczeństwo to nasz priorytet – dodali przedstawiciele przewoźnika.


Na podstawie Gazeta.pl
/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 311

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie