Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Pasażerowie nie chcą dzwonić z samolotów

25 października 2007

Najnowsze badania wykazały, że pasażerowie, a najbardziej ci podróżujący w klasie biznesowej, są przeciwko umożliwieniu korzystania z telefonów komórkowych na pokładach samolotów.

Be Sociable, Share!


Aż 46 procent osób, które odpowiedziały na pytania ankiety, albo nie zgadza się, albo jest stanowczo przeciwko temu, by w trakcie lotów wolno było używać telefonów. To aż dwa razy więcej niż tych, którzy wypowiedzieli się za wprowadzeniem komórek do samolotów (23 procent).

Wśród pasażerów klasy biznesowej protest przeciwko telefonom był jeszcze bardziej widoczny. Nawet 56 procent ludzi interesu nie chce nowych technologii na pokładzie. Za telefonami opowiedziało się zaledwie 16 procent osób.


Wyniki badania zostały ogłoszone wkrótce po tym, jak Ofcom – regulator brytyjskiego rynku medialnego – wyszedł z propozycją do wszystkich krajów UE, by umożliwić telefonowanie z samolotów. Przy pomocy urządzenia, zainstalowanego w samolocie, pasażerowie mogliby dzwonić i odbierać telefony na wysokości 3000 metrów.


Jednak wyniki badania przeprowadzonego przez Business Travel Show pokazują, że klienci wcale nie pragną dzwonić z samolotów. Co więcej, The Daily Telegraph napisał petycję pod nazwą “Zachować loty wolne od komórek”, którą podpisało już ponad 3600 osób.


Wśród linii lotniczych, które rozważają wprowadzenie nowej technologii na pokład są Air France, bmi ora Ryanair.


Na podstawie cheapflights.co.uk
/PK/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 751

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie