Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Parada wojskowa w Edynburgu

16 lipca 2009

Uwierz nam – to trzeba zobaczyć na własne oczy! Oczywiście mowa o Edinburgh Military Tattoo, czyli widowiskowej paradzie wojskowej odbywającej się rokrocznie na edynburskim placu zamkowym.

Be Sociable, Share!


Podczas tego niezwykłej, trwającej 3 tygodnie uroczystości, publiczność wsłuchuje się w rytmiczne dźwięki orkiestr wojskowych z całego świata, w których prym wiodą werble i dudy, oraz podziwia choreograficzne pokazy musztry i tańców narodowych. Military Tattoo od dawna cieszy się niesłabnącą popularnością wśród gości przybywających na letni festiwal do stolicy Szkocji. A jest ich co roku ponad 200 tysięcy! Pokazy transmitowane są do 30 krajów świata, gdzie z zapartym tchem śledzi je sto milionów telewidzów!

W tym roku obchody Military Tattoo, które odbędą się między 7 a 26 sierpnia na Zamku w Edynburgu, będą miały niezwykle uroczystą oprawę ze względu na przypadający jubileusz 60-lecia. I tak np. artyści złożą hołd najwybitniejszemu szkockiemu poecie – Robertowi Burnsowi w 250 rocznicę jego narodzin. Imprezę tradycyjnie zwieńczą występy połączonych orkiestr, wspólne odśpiewanie „God Save the Queen” i „Auld Lang Syne” oraz pokaz tysięcy sztucznych ogni.


Wsłuchaj się w rytm instrumentów i serc muzyków i tancerzy. Już dziś zarezerwuj bilet na easyJet.com i spędź weekend w tętniącym życiem kolorowym Edynburgu! Ceny biletów zaczynają się już od 140 zł*!


* Podane ceny dotyczą biletu w jedną stronę, zawierają opłaty lotniskowe i za bagaż podręczny. Oferta dotyczy wybranych połączeń i tras. Oferta z dnia 1 lipca 2009 jest ważna do wyczerpania puli.


easyjet.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 712

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie